Počasí
Praha 4 °C Neděle, 05. prosince 2021, Svátek má Jitka
Go to content

Ruda z Ostravy: Ostravaci se umi prosadit

Herec, moderátor a zpěvák Ruda z Ostravy pokřtil v obchodním centru Futurum svou knihu Besceler!! Po akci nám poskytl rozhovor, ne však jako Ruda z Ostravy, ale jako Michal Kavalčík.
Ruda z Ostravy. Zvětšit
Ruda z Ostravy.

Na křest Rudovy knížky přišlo 700 lidí, kteří se bavili při jeho historkách a písničkách. Většina z nich si pak přišla pro podpis nebo pro společnou fotografii.
 
Jak vznikala kniha Besceler!!! a o čem je?
Přibližně před rokem jsem se potkal s Brunem Ligockim, kterého znám jako fotografa. Vyprávěli jsme si různé historiky a  Bruno se mě pořád na něco doptával, jak to bylo s klipem Ostrava!!! nebo s X-Factorem. Nakonec jsme zjistili, že by z historek mohla vzniknout knížka. Samozřejmě všechno není úplná pravda, dětství je trošku science-fiction. Ale skoro všechny historky jsou pravdivé, byť trošku přibarvené.

Znáte už reakce čtenářů na knihu?
Lidé mi píší na facebook, že knihu koupili pro někoho jako dárek. Když ji dárkově balili, nahlédli, o čem je. Začetli se a šli koupit druhou knihu, aby měli dárek, protože tu první si nechali. Lidé se nad knihou baví, smějí se, reakce jsou super. Rudu znají po hlase, a když ji čtou, představují si hlas a podobu Rudy. V tom je tato kniha 3D.

Po kom jste takovým šoumenem? Měl jste v rodině herce nebo komika?
Dědeček byl muzikantem, hrával na housle a projel celý svět s národopisným souborem Slezan, který v Českém Těšíně existuje dodnes. Já do tohoto souboru chodil od první do osmé třídy. Díky dědovi jsem pochytil vztah k hudbě. A šoumenství mám po rodičích. Táta dělal hlavního vedoucího na letních táborech a maminka tam dělala hospodářku a vedoucí. Otec s mamkou vymýšleli kulturní programy a bavil všechny děti. Jezdil jsem na tábory s nimi od první třídy a hodně věcí od něj odkoukal. Takže po tátovi jsem šoumen a po mamince chytrý. (smích)

To byl důvod, proč jste se přihlásil na ostravskou konzervatoř?  
Nikdy jsem nebyl dobrý v matematice, a protože na konzervatoři matematika není, přihlásil jsem se. Paradoxně jsem chodil do dramatického kroužku, jenomže jeho vedoucí nám vůbec neřekla, že v Ostravě je škola pro mladé herce a že by z nás mohli být herci. Dlouho nikdo z nás netušil, že taková škola existuje.

Vzali vás napoprvé?
Ano, napoprvé. Půl roku jsem se připravoval na talentové zkoušky a pak vyrazil.

Ale prý vás chtěli kvůli špatné výslovnosti vyloučit.
Dostal jsem v prvním ročníku podmínečný vyhazov. Skutečně, za špatnou mluvu. Musel jsem se naučit dostatečně dobře česky. Bydlel jsem v Českém Těšíně 100 metrů od polských hranic a mluvil „po našemu“. Potřeboval jsem se naučit dobrou výslovnost, proto jsem každé ráno četl nahlas noviny a vše pečlivě vyslovoval, protahoval všechny čárky a kroužky. Na konci prváku zjistili, že česky umím dobře a nechali mě studovat dál.

V kterých letech jste studoval na ostravské konzervatoři?
Fór byl v tom, že jsem přišel na školu ve 14 letech v září 1989. V listopadu to prdlo, začala sametová revoluce. Celý první ročník jsme stávkovali. S kolegou Punčochářem se z nás stali tiskaři. Skončili jsme u kopírovacího stroje na kliku, po každých vytištěných třech stech kusech jsme museli barvou potírat kopírovací blány. V té době nebyly ještě kopírky, vše se dělalo ručně. Na škole z nás byli najednou nejznámější kluci. Ti, kteří tiskli letáky. 
Rukama nám prošly všechny, s Občanským fórem, Havlem, Klausem, Dienstbierem. Tajně jsme je roznášeli, rozdávali po městě i v tramvajích. Jednou jsme kvůli letákům dostali od nějakého soudruha málem přes držku. Málokdo ví, že ostravská konzervatoř byla nejdéle stávkujíc školou v Československu. Stávka trvala až do června 1990. Čekalo se, až budou splněny všechny požadavky, což se v Ostravě stalo až tak pozdě.

Bydlel jste v Ostravě na internátu?
První ročník mě maminka na internát nepustila, za což jí dneska děkuji. Kdybych tam nastoupil hned v prváku, tak nevím, jak by to pro mě se školou dopadlo. Na internátě se vedl neskutečný život, pořád se tam pařilo. Tehdy škola i internát sídlily v Hrabákově ulici.

Kam jste se chodili bavit? Dalo se zajít v 15 letech na pivo?
Naší hospůdkou byl Alík, malý bar u zastávky před mostem Pionýrů. Proto jsem Alíka zakomponoval i do písně Ostrava: Alík – Parník – Kuří rynek. V Alíkovi jsme trávili nejvíce času.
K tomu se váže historka. V druháku jsme museli jít na povinnou prohlídku k zubaři, která skončila poměrně brzy. Domluvili jsme se, že už nepůjdeme do školy a zapadli do Alíka. Po hodince k nám zamířil číšník se dvěma šampaňskými a skleničkami. Ptali jsme se, kdo to objednal, protože nikdo z nás neměl tolik peněz na šampus. Číšník ukázal na pána, který seděl u baru. Byl to náš profesor hudební výchovy Jiří Kocur a kynul nám na zdraví. My se ulili z jeho hodin. Přesně věděl, kde nás najde. Stalo nás to jen ty dvě flašky, nechal nás to zatáhnout. Tím vše skončilo, nedělal nám žádné problémy. Prostě borec, výborný člověk, navíc skvělý profesor, na kterého rád vzpomínám.

Zahrál jste si v ostravských divadlech?
Už od druhého ročníku, od září 1990, jsem hostoval v divadlech Jiřího Myrona, Antonína Dvořáka a Petra Bezruče. Velká zkušenost do hereckého života … Poznal jsem Norberta Lichého, Jana Fišara, Tomáše  Jirmana a další pílíře Ostravy.

Občas se objeví kritika, že nejste z Ostravy.
Někdo to občas řekne. Mám na to malý argument. Ruda byl v Ostravě deset let, šest let na škole a čtyři roky v divadle. Deset let je podle mě hodně dlouhá doba, to se v člověku zapíše.

Jak vůbec vznikl pseudonym Ruda z Ostravy?
V roce 2005 jsem pro pořad HBO Na stojáka potřeboval vymyslet jméno postavy. Měla být co nejvíce spjata se zdejším krajem, vizuálně i mluvou. Věděl jsem, že musí mít jméno, které bude evokovat místní region. Vznikla asociace – těží se tady uhlí, kope se ruda, vyrábí se ocel, Rudolf, zkráceně Ruda symbolizuje dobývání rudy i výrobu oceli, která vzniká z rudy. 

Když srovnáte Ostravu z roku 1989 s tou současnou, co je podle vás nejzajímavější?
Ostrava se kulturně a hudebně zvedá. Jen si vezměte hudební festival Colours of Ostrava. Znají jej v celé Evropě. Stodolní ulice je fajn, i když se v ní v posledních letech zastavil život. Majitelé barů mají svoje kšefty jisté, tak nic nevymýšlejí. Za pár roků zůstanou ve Stodolní jen noční bary a bude v ní chybět život, kvůli kterému ji mají všichni rádi. Věřím, že majitelé barů na to přijdou sami a udělají něco, aby Stodolní opět ožila.

Kam v Ostravě chodíte rád?
Ve Stodolní ulici mám oblíbený bar, kde dobře vaří. A docela rád chodím na Dubinu do restaurace La Futura nad pivnicí Hajcman.

 
Jsou Ostraváci jiní než lidé ve zbytku Česka?
Lidi odsud potkávám v Praze a středních Čechách, mám mezi nimi hodně kamarádů. Dá se říct, že většinu. Zažili, jak se tady těžce pracuje, jak malé platy se berou. Všichni to právě proto chtějí někam dotáhnout a jít za lepšími penězi. Někdo to bere přes Brno, jiný jde do Olomouce, Plzně a pak do Prahy. Jsou prostě pracovitější a umí se prosadit.

Proč vám zakázali písničku a klip Ostrava!!!, který jste nazpíval s Martinou Partlovou?
Původně jsem si myslel, že to zakázala česká strana. Jenže podnět přišel od manažerů rapera Jay-Z z Ameriky, který složil originál Empire State of Mind. Poslali e-mail na české hudební vydavatelství, které jej zastupuje a důrazně žádali o okamžité zastavení klipu. Česká strana zjistila, že na písničku povolení od Jay-Z nemám, takže se klip musel opravdu zastavit.
A důvod? Úspěch skladby. Tak velký úspěch nikdo nečekal a to samozřejmě vadilo. Vždyť Ostrava!!! byla u nás daleko populárnější než originál. V naší zemi se album Jay-Z nechytlo. Prostě Češi nejsou rapový národ. Naši písničku však vzali. Uznávám, že jsme na ni neměli práva.
Klip a písničku jsme natočili kvůli recesi, udělali jsme si legraci. Klip skončil na internetu a návštěvnost šla do milionů. Rádia si písničku převzala sama. Naštěstí pro OSA a Intergram uváděli jako autora Jay-Z. Když začal hrozit právní spor, měli jsme v ruce argument, že jsme nikoho finančně nepoškodili. Protistrana naše argumenty uznala a do právního sporu nešla. Samozřejmě jiné kapely také hrají převzaté věci s vlastními texty. Nikdy z toho nevznikla taková pecka jako naše Ostrava!!! 

Dá se klip ještě někde vidět?
Smazali jsme jej ze Streamu, kde jej za 14 dní vidělo 1,7 milionu lidí. Klip můžete pořád najít na youtube. Vždy, když se návštěvnost blíží milionu, smažou jej, ale zavěsí jej zase někdo jiný. Poslední verze je na 760 tisících shlédnutích. Pokud to všechno spočítáme, vidělo klip Ostrava !!! už kolem 20 milionů lidí. A to je moc fajn. (Rozhovor Michal ukončil klasickým pozdravem Rudy: Zduř)

Profil
Michal Kavalčík
Představitel Rudy z Ostravy Michal Kavalčík se narodil v Českém Těšíně v roce 1975. Vystudoval hudebně-dramatický obor na Ostravské konzervatoři a poté hrál v divadlech v Ostravě, Českém Těšíně a Liberci. Účinkoval v muzikálech Dracula, Evita, Hamlet a Krysař, West Side Story,  nyní hraje hlavní roli v muzikálu Cikáni jdou do nebe.  Známým se stal díky televizním pořadům Na stojáka a X-Factor, kde vystupoval pod přezdívkou Ruda z Ostravy. V listopadu 2010 obdržel Cenu Óčka v nové kategorii Nejlepší zakázaný klip.
V roce 1995 dostal hlavní roli v pohádce ostravského televizního studia Zlatník Ondra, později se objevil v seriálech Vyprávěj, První krok a v příštím roce bude uveden do kin film Zejtra napořád, v němž hraje výraznou roli. Hostuje v pražských divadlech a moderuje na rozhlasové stanici Frekvence 1.

Podobné články


Předchozí články

Praha 10 rozsvítí vánoční strom 3. prosince jinde než loni - přijdete?

Předvánoční atmosféru v Praze 10 navodí tradiční vánoční trhy s bohatým kulturním programem. Akce bude zahájena 3. prosince 2011 od 15.00 hod Pekelnou veselkou a slavnostním rozsvícením stromu. „Chcem...

Nepodceňujte lékařskou prevenci. Ze zákona na ni máte nárok

Na preventivní prohlídku by měl člověk chodit pravidelně, i když nemá zdravotní obtíže. „Dospělý člověk by měl k praktickému lékaři chodit jednou za dva roky,“ uvedla praktická lékařka Hana Janovská z...

Dopadli prchajícího agresivního řidiče

Muž žil neoprávněně několik let v nemocnicích

Jak nenaletět na falešnou sbírku

Od začátku roku bylo na území Prahy nahlášeno 85 legálních veřejných sbírek, které pořádali právnické osoby se sídlem v Praze. „Současně ale mohou v Praze veřejnou sbírku uspořádat i právnické osoby z...

Jak nenaletět na falešnou sbírku

Od začátku roku bylo na území Prahy nahlášeno 85 legálních veřejných sbírek, které pořádali právnické osoby se sídlem v Praze. „Současně ale mohou v Praze veřejnou sbírku uspořádat i právnické osoby z...

Očipovat psa nestačí

Ročně končí v pražských útulcích tisíce ztracených psů. V období kolem Nového roku se jich ztrácí nejvíce. Co můžete udělat, aby se vám ztracený pes vrátil zpět?

Očipovat psa nestačí

Ročně končí v pražských útulcích tisíce ztracených psů. V období kolem Nového roku se jich ztrácí nejvíce. Co můžete udělat, aby se vám ztracený pes vrátil zpět?

Kanceláře na Devítce jsou neobsazené

Nových kancelářských budov je stále víc, o prostory ale není velký zájem. Podle údajů Prague Research Forum je v deváté městské části 30 procent neobsazených kanceláří.

Fond umožní ozdravné pobyty

Lovci mamutů si v Petřkovicích přitápěli uhlím

Jezdecký oddíl sídlí pod haldou Ema

Mezi členy Sportovního klubu Mušketýr najdeme úspěšné jezdce, kteří sklízejí úspěchy na soutěžích. Většina členů však vyráží na rekreační vyjížďky.

Historické motorky a obrazy v Galerii La Femme

Ostravská Galerie La Femme vystavuje historické motocykly i obrazy s motoristickou tematikou.

Adventní koncerty v ostravském divadle

Policie dopadla ženu podezřelou z vraždy ubodáním ve Vršovicích

Policie dopadla šestatřicetiletou Simonu Kecovou, která je podezřelá, že 2. listopadu v bytě v pražské Černomořské ulici ubodala pětapadesátiletého muže. Informaci potvrdila Andrea Zoulová, mluvčí pra...

Novela občanského zákoníků upravuje nájemní vztahy

Jemelka přiblíží ostravské kolonie

Policisté zadrželi lupiče, který s omluvou přepadl hernu ve Vršovicích

Lupiče, který 20. října přepadl obsluhu herny v ulici Na Spojce v pražských Vršovicích, zadrželi pražští policisté při bezpečnostní akci s názvem Zima. Byl obviněn z loupeže a hrozí mu až deset let vě...

Pronajímání městských bytů v Otrokovicích se bude řídit přehlednějšími pravidly

Pronajímání bytů, které jsou ve vlastnictví města Otrokovice, bude od nového roku podléhat novým pravidlům. Měla by být pro občany přehlednější a přinesou s sebou i sjednocení současných předpisů.

Zlínský kraj je prvním, který dostal evropské peníze na povodňové škody

Přes 36 milionů korun určených na úhradu povodňových škod se Zlínskému kraji podařilo získat z Fondu solidarity Evropské unie. Stal se tak prvním krajem, kterému evropské peníze na pokrytí povodňových...

První ročník Prague Bar Show proběhl v Novoměstské radnici. Zájem o něj byl obrovský

V pondělí 31. října proběhl v Novoměstské radnici první ročník Prague Bar Show – nového konceptu kombinujícího interaktivní semináře a prezentace nápojových značek, určené pro profesionály z gastronom...

Zelený čaj dokáže zázraky

Obecně je čaj chápán především jako vhodný prostředek ke snižování únavy, neboť podporuje tělesnou a duševní činnost, jeho účinky na lidský organismus jsou však daleko rozsáhlejší.

Čtenáři měsíčníku Naše Praha 9 fotografují svá oblíbená místa

Jaká jsou vaše oblíbená místa v Praze 9? Pochlubte se čtenářům příštího vydání měsíčníku Naše Praha 9. Vyfotografujte jakékoli místo v Praze 9, fotografii s krátkým popiskem a svým jménem zašlete na e...

Vánoční sbírka pomůže azylovému domu Sára

Ve Strašnicích proběhne Vánoční výstava květinových dekorací a dárků

Na druhý adventní víkend připravuje strašnické Konferenční centrum GreenPoint Vánoční výstavu květinových dekorací a dárků.

Poslechněte si jazz v cukrárně

V pátek 2. prosince od 19 hodin si můžete v cukrárně Nádherné Úterý poslechnout jazz 30. let. Zahraje skupina Echos de Belleville.Vstupné je dobrovolné.

Strážnici pomohli zraněné seniorce

V Hrabůvce zatkli vykradače aut

Ztracenou ženu objevili v herně

V ZŠ Jakutská zorganizovali fotbalový turnaj pro mládež

Bylo podzimní páteční odpoledne a sluníčko se ten den rozhodlo udělat lidem radost, nejvíce však asi organizátorům fotbalového turnaje pro mládež Prahy 10. Na základní škole Jakutská bylo vše připaven...

Nová pohádka na Vyšehradě seznámí nejen děti s historickými postavami

Libuše, Krok, Kazi, Teta, Přemysl Oráč, Chrudoš, Šťáhlava, Bivoj. Znáte je? Znáte jejich osudy? A jak se jejich příběhy pojí s Vyšehradem?

Ozbrojený lupič přepadl banku v Praze 10. Policie žádá: poznáte jej?

Kriminalisté pátrají po ozbrojeném lupiči, který přepadl pobočku peněžního ústavu v Praze 10. K případu došlo v úterý dne 22. listopadu letošního roku. Policisté žádají o pomoc při pátrání a peněžní ú...

Zuřivá rodina napadla v Ostravě policisty

Přednáška U Chýlků přiblíží Zambii

Jiří Kolbaba přijede do Vlasti

Zahřejte se na Mikulášském maratonu aerobicu

Maraton proběhne 3. prosince v Letňanech

Zajděte si za zbojníky do Metylovic

Třetí zámecký koncert ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek ožije adventními akcemi

Děda Mráz přijede do Futura

Frýdecký zámek uvítá vánoční jarmark

Moderna v ostravském Domě umění

Bobtnající dálnici v Ostravě čeká oprava

Město chce koupit zaneřáděné pozemky Ostrava

Fermentovaný salám zvýší imunitu

Galerie Harfa bojuje v celosvětové soutěži obchodních center

Obchodní a zábavní centrum Galerie Harfa vybrala Mezinárodní rada obchodních center (International Council of Shopping Centers – ICSC) mezi nominované evropské finalisty, kteří se budou ucházet o cenu...

Dejte děti z Ostravy na stolní tenis

Ve zlínském muzeu uvidíte staré hračky

Na zítřejší den připravuje Muzeum jihovýchodní Moravy Zlín vernisáž nové výstavy nazvané Hračky ze staré půdy. Malí i velcí návštěvníci zde uvidí hračky z období sahajícího od konce 18. století až do ...

Vyhrajte knihu Rudy z Ostravy Besceler!!!

Chagall pořádá páteční aukce

Následující články

Městká policie navýšila počty strážníků dohlížejících v metru

Na bezpečnost cestujících v pražském metru od úterka dohlíží o 70 procent více strážníků. Ti budou nejen chránit cestující před agresory a kapsáři, ale například i čistit prostory MHD od injekčních st...

Radnice zakoupila dozimetr a preventivně kontroluje dětská hřiště a sportoviště na radiaci

Praha 10 začala prověřovat všechna dětská hřiště a sportoviště na svém území kvůli možnému radiačnímu nebezpečí. Důvodem tohoto kroku bylo nedávné odhalení zdroje radiace na dětském hřišti v Praze-Pod...

Olomoucký bleší trh nabídne smlouvání, divadlo i koncerty

Vintage.Market.Olomouc, neboli originální olomoucký bleší trh proběhne v sobotu v klubu S-cube. Smyslem je dát prostor milovníkům starých kousků, trhoveckých smlouvání, ale i španělského ska, brazilsk...

Academia Film Olomouc místo zimního spánku vyráží do škol

Podzimní aktivity Academia filmu Olomouc vrcholí. Festival navázal spolupráci s renomovaným World Congress of Science and Factual Producers v Paříži. V rámci Týdne vědy a techniky se pustil do projekc...

Ulice a náměstí Olomouce nesmí patřit opilcům

Opilci, často agresivní, se postupně i v Olomouci stali nepříjemnou součástí života města. Nynější vedení radnice se rozhodlo situaci změnit. Nová vyhláška o zákazu konzumace alkoholických nápojů a že...

Vědeckotechnický park v Olomouci je nejlepší

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého vyhrál v celostátní soutěži Podnikatelská nemovitost roku 2010. V rámci soutěže se posuzují vědeckotechnické parky, podnikatelské inkubátory, technologická c...

Moravské divadlo posílilo v Asociaci profesionálních divadel ČR

O vzrůstajícím renomé Moravského divadla Olomouc svědčí i volba jejího ředitele Josefa Podstaty do jedné z významných funkcí v Asociaci profesionálních divadel České republiky. Na valné hromadě, která...

Mrazík míří do ostravského divadla

Zlínská křižovatka Antonínova se konečně otevře chodcům i motoristům

Důležitá křižovatka Antonínova ve Zlíně se má již brzy otevřít motoristům a chodcům. Umožní to smlouva, kterou statutární město Zlín uzavřelo se společnostmi Sdružení podnikatelů Baťův areál Zlín a B....

Jak bude jezdit MHD před Vánoci a během nich

V předvánočním období budou posíleny některé linky Pražské integrované dopravy. podívejte se, jaké...

Zloději okradli v Ostravě slepou stařenku

Na exkurzi do metra můžete jít už dnes

Dopravní podnik hlavního města Prahy ve spolupráci s Hospodářskou komorou hlavního města Prahy připravil tento nevšední zážitek ve stanici metra Florenc na noc z 1. na 2. prosince

Koncem roku vyprší mnoha lidem pracovní smlouvy. Nové zaměstnání je lepší hledat už teď

Závěr roku se blíží a s ním i konec mnoha pracovních smluv. Jak efektivně hledat nové uplatnění? Vyšší šanci na úspěch mají ti, kteří se aktivně nabídnou přes pracovní portály na rozsáhlých profesních...

Zdeněk Miler, tvůrce Krtečka, včera zemřel

Režisér a výtvarník Zdeněk Miler, který se do povědomí českého národa zapsal především jako autor animované postavičky Krtečka, včera odpoledne zemřel ve věku 90 let. Jeho kariéra přitom začala ve Zlí...

Koncem roku vyprší mnoha lidem pracovní smlouvy. Nové zaměstnání je lepší hledat už teď

Závěr roku se blíží a s ním i konec mnoha pracovních smluv. Jak efektivně hledat nové uplatnění? Vyšší šanci na úspěch mají ti, kteří se aktivně nabídnou přes pracovní portály na rozsáhlých profesních...

Zelenina je lepší než umělé vitamíny

V rozhovoru s nutriční terapeutkou Ivanou Jungovou ze Studia Yogata se mimo jiné dozvíte, že nahrazením multivitaminů v podobě léků zeleninou ulehčíte nejen peněžence, ale i organismu.

Zelenina je lepší než umělé vitamíny

V rozhovoru s nutriční terapeutkou Ivanou Jungovou ze Studia Yogata se mimo jiné dozvíte, že nahrazením multivitaminů v podobě léků zeleninou ulehčíte nejen peněžence, ale i organismu.

Rozsvícení vánočního stromu ve Kbelích

V Centrálním parku Kbely proběhne v neděli 4. prosince slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Program začíná už v 10 hodin.

Zemřel legendární zlínský podnikatel Alois Samohýl, bylo mu 82 let

Ve věku 82 let zemřel 27. listopadu po dlouhé a těžké nemoci Alois Samohýl.

Poplatek za pobyt v nemocnici se zvyšuje ze 60 na 100 korun

O čtyřicet korun denně navíc budou muset z peněženky vytáhnout pacienti v nemocnicích. Poplatek za den na nemocničním lůžku se totiž od čtvrtka zvyšuje ze 60 na 100 korun.

Poplatek za pobyt v nemocnici se zvyšuje ze 60 na 100 korun

O čtyřicet korun denně navíc budou muset z peněženky vytáhnout pacienti v nemocnicích. Poplatek za den na nemocničním lůžku se totiž od čtvrtka zvyšuje ze 60 na 100 korun.

Fiducia pořádá dětský ateliér

Na Hagiboru probíhá Mikulášská show v cirkuse

Co nabízí? Vstup (pro registrované na Líbímseti.cz zdarma) na novou Mikulášskou v cirkuse, která se koná v pátek 2.12.2011 od 17:30 hod místo konání: Praha 10, Hagibor. Představení trvá přibližně 2,5 ...

Vršovice vyhrály: Střížkov nesmí dále používat jméno Bohemians, rozhodl soud

Druholigový fotbalový klub ze Střížkova FK Bohemians Praha musí nejpozději do 60 dnů změnit svůj název. Vrchní soud v Praze totiž zamítl odvolání týmu proti rozsudku z minulého roku a rozhodl, že jmén...

Kuchyň začněte vybavovat židlemi a stolem

Na zámku se v neděli koná Vánoční jarmark

Hlasujte v soutěži Nejhezčí vánoční strom měst a obcí 2011

Vánoční soutěž společnosti Ekolamp trvá do 31. prosince. Hlasovat může každý

Hlasujte v soutěži Nejhezčí vánoční strom měst a obcí 2011

Vánoční soutěž společnosti Ekolamp trvá do 31. prosince. Hlasovat může každý

Včera bylo oceněno osm dětí v rámci sedmého ročníku Dětského činu roku

V Brožíkově sále Staroměstské radnice byli dnes oceněni vítězové sedmého ročníku celorepublikového projektu Dětský čin roku 2011.

Včera bylo oceněno osm dětí v rámci sedmého ročníku Dětského činu roku

V Brožíkově sále Staroměstské radnice byli dnes oceněni vítězové sedmého ročníku celorepublikového projektu Dětský čin roku 2011.

Otrokovice poskytnou více peněz na kastraci koček

V příštím roce otrokovická radnice navýší celkový příspěvek na kastraci koček a kocourů o čtyři tisíce korun. Oproti letošním 16 tisícům korun tak bude celková částka v nadcházejícím roce činit 20 tis...

Nakupte na Vánoce na Farmářských trzích

Vánoční trhy na Jiřáku, Kubáni a Náplavce s pokračují až do čtvrtka 22. prosince 2011.Připraveny jsou i Silvestrovské trhy

Theodore Kuchar nadále diriguje filharmonii

Praha je deváté turisticky nejatraktivnější město Evropy

Ve studii Turismus v hlavních městech Evropy, kterou prováděla společnosti Roland Berger, zvítězila Paříž, Praha se jako jediná z měst regionu střední a východní Evropy umístila v první desítce na dev...

Praha je deváté turisticky nejatraktivnější město Evropy

Ve studii Turismus v hlavních městech Evropy, kterou prováděla společnosti Roland Berger, zvítězila Paříž, Praha se jako jediná z měst regionu střední a východní Evropy umístila v první desítce na dev...

Hrad Malenovice zítra nabídne tradiční vánoční jarmark

V sobotu 3. prosince se otevřou brány hradu Malenovice, aby se zde uskutečnil tradiční Vánoční jarmark.

Máte psa? A zapojíte se do hlasování o NEJ psa Prahy 10?

Vršovická radnice pořádá 1. ročník unikátní internetové soutěže Pes Prahy 10, do níž mohli občané přihlásit každého psa registrovaného v dotyčné městské části. Klání o titul se nyní posunulo do fáze h...

Agresivní muž napadl při rozsvěcení vánočního stromku strážníka

Ve čtvrtek kolem půl páté odpoledne dohlížel strážník Městské policie Praha 4 na veřejný pořádek u rozsvěcení vánočního stromku a vánoční besídky v Táborské ulici.

Strážníci dopadli tři pachatele, kteří napadli a okradli pětapadesátiletou ženu.

Včera krátce před třetí hodinou odpoledne prováděla hlídka strážníků Městské policie Praha - Hlídkový útvar kontrolní činnost ve stanici metra Nové Butovice, kde u vstupu do vestibulu stanice hlídku o...

Prodejní umělecká výstava Art for Sue Ryder II.

Prodejní umělecká výstava Art for Sue Ryder II. nabídne věci velké i menší, kovové i dřevěné, plátna i plastiky. Dokonce byl přislíben i betonový polštář pro asketické složení hlavy.

Solení není řešení, říká Praha 4

Radnice MČ Praha 4 zaznamenala, že podle navrhované změny vyhlášky může být zrušen zákaz solení při zimní údržbě komunikací.

Městská část Praha 4 má nejlepší podnikatelské prostředí

Již počtvrté během čtyř let proběhl srovnávací výzkum, nazvaný „Město pro byznys", jehož úkolem a cílem je vyhodnotit úroveň prostředí jednotlivých obcí pro podnikatele a podnikatelskou činnost.

Kalendář PROMĚNY 2012 - opět přes milion pro Nadaci Archa Chantal!

Opět velkým úspěchem skončil slavnostní křest kalendáře PROMĚNY 2012, který pro Nadaci Archa Chantal již potřetí v řadě vytvořili Petr Kurečka a Marek Škarpa. V charitativní dražbě velkoformátových or...

Přednáška o pomoci živočichům

Roman Čada bude vyprávět o Jordánsku

Mistři z Plzně rozdrtili vršovické klokany z Bohemians

Fotbalisté Viktorie Plzeň přehráli v páteční předehrávce 16. kola Gambrinus ligy doma Bohemians 1905 vysoko 4:1 a odčinili tak poslední ligovou porážku v Příbrami. Hosté sice šli ve Štruncových sadech...

Fandové značky Fiat mají svůj klub

Sešívaní prohráli doma ve Vršovicích. Fanoušci skandovali Straka ven

Fotbalisté Slavie Praha prohráli v sobotním střetnutí 16. kola Gambrinus ligy na domácí půdě v Edenu se Slovanem Liberec 1:3. Góly hostí dali ve 29. minutě Jiří Štajner z penalty, ve 34. minutě Theodo...

Potyčka ve vršovické čerpací stanici skončila rozbitou hlavou

V benzínové stanici v pražských Vršovicích se v neděli ráno strhla hádka, jeden zákazník si při následné potyčce poranil hlavu. Informace agentury Mediafax potvrdila mluvčí pražské policie Eva Kropáčo...

Kouč Slavie Straka: Ztratili jsme kredit. Nad skandováním fanoušků opět mávl rukou

Tým Slovanu Liberec potvrdil i v sobotním střetnutí 16. kola Gambrinus ligy na půdě Slavie v Edenu, kde zvítězil 3:1, že je v Praze postrachem. Zvítězil na Spartě, na Žižkově, na Slavii, remizoval s B...