Počasí
Praha -1 °C Pátek, 03. prosince 2021, Svátek má Svatoslav
Go to content

Ostrava podruhé uvítá Letní knižní veletrh

Druhý ročník Letního knižního veletrhu, jehož motto zní Knihy - cesty k zábavě i poučení, se rychle blíží - bude na ostravském výstavišti Černá louka v pátek a v sobotu 15. a 16. června.
Záběr z loňského ročníku Letního knižního veletrhu v Ostravě. Zvětšit
Záběr z loňského ročníku Letního knižního veletrhu v Ostravě.


Na veletrh je přihlášeno 97 vystavovatelů. Novinkou letošního ročníku je velký stánek Rady galerií České republiky, v němž se návštěvníci budou moct seznámit s knihami a výstavami několika desítek českých galerií (nejsou započítány v počtu vystavovatelů). Novinkou je také účast České televize Ostrava. Ta na veletrhu představí několik literárních dokumentů (mj. o Janu Balabánovi či Otu Filipovi), knihy z Edice ČT a také tři výstavy: Tajemství staré bambitky, výstavku fotografií Dity Pepe nazvanou Slečny a výstavu pohádek z ČT Ostrava.

Cestám, hlavnímu tématu veletrhu, budou věnovány besedy Antonína Červeného (o Himalájích), Zuzany Samkové (o africkém parku Serengeti), Filipa Breindla (o misiích v Amazonii), a až z druhé strany oceánu návštěvníky veletrhu pozdraví známý mořeplavec Richard Konkolski. Své knihy bude na veletrhu podepisovat i stále populárnější česko-japonský autor a podnikatel Tomio Okamura.

Čtenáři české i překladové beletrie se mohou těšit na setkání s Jiřím Stránským, Jiřím Hájíčkem (bude uvádět nový román Rybí krev), Michalem Ajvazem, autorem Knihy roku Lucemburská zahrada, překladatelem Shakespeara Martinem Hilským, prozaiky Evou Hauserovou a Romanem Ludvou, autory fantasy Františkou Vrbenskou a Josefem Pecinovským, autorkami knih pro děti Zuzanou Pospíšilovou a Lenkou Rožnovskou, ostravskými autory Lydií Romanskou, Evou Tvrdou, Janou Hochmannovou, Arnoštem Vašíčkem, Miroslavem Sehnalem, Břetislavem Uhlářem. Na veletrhu budou i tři zahraniční autoři: Jozef Banáš a Daniel Rušar ze Slovenska a Saša Stojanovič ze Srbska.

Doprovodné programy budou v letošním roce probíhat ve veletržním Café Librex u vchodu do pavilonu A, v sále Česká televize Ostrava v druhém patře a dvě autogramiády (Radima Uzla a Jana Kačera) se budou konat v prostoru PEN v hlavní výstavní hale.

Na veletrhu budou vyhodnoceny i dvě studentské soutěže: vědomostní Novodobé dějiny našeho státu, a literární Ze šuplíku fantazie, kterou pořádá Střední škola KNIH z Brna – její vítězové budou mít na veletrhu dokonce autorské čtení.

Ke každému správnému veletrhu patří i program pro odbornou veřejnost. Do Ostravy se už den před veletrhem sjedou knihovníci z celé České republiky na seminář o akvizici, pořádaný Moravskoslezskou vědeckou knihovnou a Sdružením knihoven ČR. Pro nakladatele je zase připraven odborný polygrafický seminář Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s.

Letní knižní veletrh se bude konat na Černé louce v pavilonu A 15. a 16. června. V pátek 15. června bude otevřen od 10 do 18 hodin, v sobotu 16. června od 9 do 17 hodin. Plné vstupné stojí 70 Kč, ale pro návštěvníky je připravena řada slev (viz www.cerna-louka.cz).

Všichni novináři jsou srdečně zváni na zahájení 2. Letního knižního veletrhu, spojené s krátkou úvodní tiskovou konferencí v pátek 15. června v 10 hodin ve veletržním Café Librex u hlavního vchodu do pavilonu A.

 

Program – besedy, autogramiády

 

 

Pátek 15. června

7.00 Otevření haly pro vystavovatele

10.00 Zahájení 2. Letního knižního veletrhu a úvodní tisková konference (Café Librex)

10.15 Jan Balabán – dokument České televize Ostrava (sál Česká televize Ostrava v druhém patře)

11.00 Novodobé dějiny našeho státu – vyhlášení výsledků soutěže pro školy v kongresovém sále

11.15 Národy světa píší Bibli – zahájení unikátního projektu u stánku V 1

11.30 Antonín Červený: Horami i pouští na kole – prezentace knihy o Himalájích (sál Česká televize Ostrava v druhém patře)

12.00 Slavnostní otevření stánku České televize Ostrava

12.00 Zuzana Samková: Ráj zvířat – beseda se spisovatelkou a cestovatelkou Zuzanou Samkovou o nejkrásnějším koutu východní Afriky – národním parku Serengeti (sál Česká televize Ostrava v druhém patře)

12.30 Arto Paasilinna: Šťastný muž – prezentace nové knihy oblíbeného finského humoristy (Café Librex)

13.00 Jozef Banáš – setkání s úspěšným slovenským autorem (Kód 9, Zóna nadšení, Zastavte Dubčeka aj.) v Café Librex

13.00 Filip Breindl: Za misionáři na všechny kontinenty – prezentace cestopisů Za misionáři Amazonie a Papuánská Velká noc, vydaných nakladatelstvím Cesta (sál Česká televize Ostrava v druhém patře)

14.00 Odborný polygrafický seminář Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. (kongresové křídlo)

14.00 Jiří Stránský: Zdivočelá země – beseda nejen o úspěšném televizním seriálu (Café Librex)

14.00 Richard Konkolski: Pozdrav z druhé strany oceánu (sál Česká televize Ostrava v druhém patře)

15.00 Host z Balkánu Saša Stojanovič, autor pozoruhodného románu Svár (Café Librex)

15.00 Planeta záhad – unikátní filmové dokumenty Arnošta Vašíčka (sál Česká televize Ostrava v druhém patře)

15.30 Tomio Okamura: Český sen a Umění vládnout – autogramiáda na stánku nakladatelství Fragment

16.00 Eva Tvrdá 2012  – beseda k připravovaným novinkám – povídky, detektivka a pokračování Dědictví (Café Librex)

16.00 Arnošt Vašíček: Ztracená brána – tajemství Voynichova rukopisu, nejzáhadnější knihy světa (sál Česká televize Ostrava v druhém patře)

16.00 Autogramiáda Martina Hilského, spojená s prodejem jeho překladů Williama Shakespeara z nakladatelství Atlantis (ShakespearOva kavárna, Multižánrové centrum Cooltour, Výstaviště Černá louka, Pavilon C1)

 

17.00 Miroslav Sehnal, Břetislav Uhlář: Hodina v pekle – klubová show s popelením (křtem) černohumorné knižní novinky ostravského literárního tandemu. Popeláři: Pepa Streichl (folk & blues), Zdeněk Mann (pop & country) a Patrik Kedzierský (ostravský Bobby McFerrin). Pekelná verba: Dagmar Misařová (Český rozhlas). Součástí programu bude i vyhodnocení Čtenářské soutěže o 5 000 Kč. (Sál Česká televize Ostrava)

17.00 Jana Hochmannová: Samé krásné věci – křest knihy fejetonů spojený s tombolou pro návštěvníky o samé krásné věci. Knihu pokřtí Ing. Michal Hrotík, vedoucí odboru kultury a zdravotnictví Magistrátu města Ostravy, zahrají africké bubny skupiny Camara. (Café Librex)

17.00 Martin Hilský (překladatel), Ondrej Spišák (režisér): Marná lásky snaha – beseda o nové inscenaci Letních Shakespearovských slavností. (Klub Cooltour, Výstaviště Černá louka, pavilon C 1) Vstup zdarma. Nutná rezervace na rezervace@cooltourova.cz.

18.00 Konec 1. dne 2. Letního knižního veletrhu

19. 00- 21.00 Knihy na cestě k umění (Číše vína pro vystavovatele v Domě umění, Jurečkova 9, Ostrava)

 

Sobota 16. června

9.00 Začátek 2. dne 2. Letního knižního veletrhu

9.00 Přechodné adresy Jaromíra Šavrdy – dokument ČT Ostrava (sál Česká televize Ostrava v druhém patře)

9.30 Daniel Rušar: Jaro kriplů – novela z nakladatelství Paskuda Books (Café Librex)

10.00 Lydie Romanská: Boží expo – představení nové povídkové knihy z nakladatelství Sursum nejen o lásce. Knihu pokřtí Radim Uzel, hudební doprovod Šimon Greško – keyboard (Café Librex)

10.00 Planeta záhad – výběr toho nejlepšího z TV seriálu Arnošta Vašíčka (sál Česká televize Ostrava v druhém patře)

11.00 Milada Kaďurková, Miroslav Rataj: Povídání o Viktoru Fischlovi (Café Librex)

11.00 Konec světa klepe na dveře –  Arnošt Vašíček a jeho knihy o tom, že svět je daleko tajemnější, než tušíme (sál Česká televize Ostrava v druhém patře)

11.00 Autogramiáda Radima Uzla v prostoru PEN

12.00 Michal Ajvaz: Lucemburská zahrada – setkání s Knihou roku (Café Librex)

12.00 Kouzelný svět fantasy: Františka Vrbenská, Josef Pecinovský – beseda s autory nakladatelství Zoner Press (sál Česká televize Ostrava ve druhém patře)

13.00 Ze šuplíku fantazie – autorské čtení vítězů studentské soutěže (pořádá Střední škola KNIH ve veletržním Café Librex)

13.30 Eva Hauserová: autorské čtení z románu Rybí hry (sál Česká televize Ostrava ve druhém patře)

14.00 Zuzana Pospíšilová a Lenka Rožnovská – pohádkové setkání a čtení z nových knížek nakladatelství Portál Pohádky pod polštář a Anežka se těší na miminko (Café Librex)

14.30 Dvacáté století Oty Filipa – dokument ČT Ostrava (sál Česká televize Ostrava v druhém patře)

15.00 Jiří Hájíček: Rybí krev – beseda s autorem nového románu z nakladatelství Host (Café Librex)

15.20 Blues o mrtvém vrabci – dokument ČT Ostrava o Josefu Kainarovi (sál Česká televize Ostrava v druhém patře)

16.00 Jan Kačer: K přátelům (autogramiáda u stolu PEN)

16.00 Roman Ludva: Falzum – prezentace nové knihy pěti detektivních povídek z nakladatelství Host (Café Librex)

16.00 Barbora Baronová, Dita Pepe: Slečny – prezentace čerstvě vydaného literárního dokumentu o životě single žen různých generací, doprovázeno výstavkou fotografií Dity Pepe (sál Česká televize Ostrava v druhém patře)

17.00 Konec 2. Letního knižního veletrhu

17.30 Tečka za veletrhem: beseda s Janem Kačerem (Dům knihy Librex)

 

Podobné články


Předchozí články

Soutěž "POLEPTE ZLÍN A VYHRAJTE" pokračuje 15. června

V pátek 15. června odstartuje ve Zlíně další dějství soutěže, ve které VÁM ROZDÁME 10 000 KČ. Stačí nalepit samolepku nebo obrázek s naším logem na poštovní schránku a výhra může být právě vaše!

Ortenovo náměstí a letenskou věž čekají opravy

Ortenovo náměstí projde v druhé polovině roku rozsáhlou rekonstrukcí za 32 milionů korun. Vznikne tu fontána, přibydou nové lavičky či podzemní kontejnery na tříděný odpad.

Janáčkův máj 2012 měl strhující finále

Mladík zemřel v Polance pod koly vlaku

Střelil se do hlavy. Omylem. Ve vršovické restaurační zahrádce

Muž se při manipulaci s plynovou pistolí střelil do hlavy. Strážníci muži poskytli první pomoc a předali ho do péče záchranářů. Případem se zabývá Policie ČR. O případu, který se stal ve Vršovicích, i...

Policie hledá muže z Otrokovic, o pomoc žádá veřejnost

Policie žádá o pomoc veřejnost při hledání devětačtyřicetiletého Jiřího Kunčara z Otrokovic, který odešel ve čtvrtek z domu a nikdo jej od té doby neviděl.

Strážníci ze Zlína oslaví dvacet let dětským dnem

Zlínská Městská policie si v pátek 15. června připomene již 20. výročí od svého založení. Pro veřejnost při této příležitosti chystá Dětský den.

Basketbalista Jan Veselý přijel do Ostravy

Tošenovský vyhrál primárky v Moravskoslezském kraji

Evžen Tošenovský zvítězil velkým rozdílem v prezidentských primárkách ODS, které se konaly v Moravskoslezském kraji.

Zpěvák Josef Laufer předával ceny v Anglicko-české školce Wattsenglish Ostrava

Populární zpěvák a herec Josef Laufer předal ceny žákům ze školy PORG, kteří získali druhé místo v pěvecké soutěži Sing a Song.

Ostravský tým vyráží na závodní tratě se speciálem Ferrari

V Ostravě vznikl v letošním roce automobilový závodní tým AR Cars Racing. Jeho jezdci David Palmi a Pavel Sukop sedlají Ferrari F430 GT.

Pohádkový víkend na zámku s rytířem Janem ze Chval

Chvalský zámek pro vás připravil historicky první komentovanou prohlídku Pohádkový víkend na zámku s rytířem Janem ze Chval.

Pohádkový víkend na zámku s rytířem Janem ze Chval

Chvalský zámek pro vás připravil historicky první komentovanou prohlídku Pohádkový víkend na zámku s rytířem Janem ze Chval.

Běžci podpořili letošní Běh pro život na severu Moravy

Dopadli lupiče z ostravských heren

Horymírovu ulici čeká blokové čištění

Praha je 31. turisticky nejatraktivnější město světa

Společnost MasterCard představila studii Global Destination Cities Index 2012, která analyzuje cestovní ruch jednotlivých světových metropolí. Celkově hodnotí možnosti cestování ve 132 městech po celé...

Dopravní nehoda na Proseku - dvě zraněné děti

Několik minut po poledni vyjížděly v setkávacím systému obě posádky pražské záchranné služby – lékař v osobním voze a posádka rychlé lékařské pomoci ve skříňové sanitě – do ulice Českolipská na Prosek...

Další ročník United Islands se blíží

Letní open air festival United Islands České spořitelny má nabitý program hudebními lahůdkami. Pořadatelé opět zvedají laťku a třetí červnový víkend opět promění pražské centrum v největší přehlídku n...

Národní divado dostane nový kabát

Dlouho očekávaná rekonstrukce fasády historické budovy Národního divadla právě začíná. Náročné opravy budou probíhat až do konce roku 2015, ale chod divadla jimi nebude nijak zásadně omezen. Návštěvní...

Centrum Černý Most získalo certifikát za ekologický přístup

Centrum Černý Most splnilo veškeré požadované normy a získalo jako první budova v Praze certifikaci Breeam (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) s hodnocením „VERY GOOD” v ...

Centrum Černý Most získalo certifikát za ekologický přístup

Centrum Černý Most splnilo veškeré požadované normy a získalo jako první budova v Praze certifikaci Breeam (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) s hodnocením „VERY GOOD” v ...

Cena vody ve Zlíně se nebude zvyšovat

oda ve Zlíně v příštích letech zdražovat nebude. Městu se podařilo prostřednictvím společnosti Vodovody a kanalizace Zlín (VaK), kterou ovládá, prosadit změny, ty by měly přispět k udržení současné úr...

Malíři vyrazí v pátek i se svými obrazy do ulic Ostravy

Soud ve Zlíně zprostil jednatele Moravanu Aviations obžaloby z podvodu

Krajský soud ve Zlíně v pondělí zprostil obžaloby z podvodu jednatele společnosti Moravan Aviations Otrokovice Williama Jamese Harkina. Muž měl sjednat několik půjček, přestože věděl, že jeho firma ne...

Zdrogovaný mladík skákal po značce jako opice

VideoVizitka zaujme přes 70 procent víc zaměstnavatelů než klasické CV s fotkou

S koncem studia řeší tisíce absolventů nový problém. Solidních pracovních nabídek je stále méně než uchazečů o ně, strohý životopis k přesvědčení firmy nestačí a pohovory naslepo nikam nevedou. Jak se...

VideoVizitka zaujme přes 70 procent víc zaměstnavatelů než klasické CV s fotkou

S koncem studia řeší tisíce absolventů nový problém. Solidních pracovních nabídek je stále méně než uchazečů o ně, strohý životopis k přesvědčení firmy nestačí a pohovory naslepo nikam nevedou. Jak se...

Přijdete večer na cestovatelské promítání ze Srí Lanky do Malešic?

Organizátor si dovoluje pozvat na dnešní cestovatelské promítání ze Srí Lanky. Povídat a promítat o svých zážitcích bude cestovatel a fotograf Daniel Handl. Vstup na akci v Malešicích je bezplatný.

Ceny pohonných hmot v kraji jsou nižší o desítky haléřů

Ve Zlínském kraji se v minulém týdnu ceny pohonných hmot snížily o desítky haléřů, litr naturalu je za 36,44 Kč. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS.

Řidič vytáhl na popeláře pistoli

Pražští policisté stíhají pro nebezpečné vyhrožování 35letého majitele terénního auta, který v pátek 8. června ráno po konfliktu s popeláři v ulici U Uranie vytáhl pistoli a namířil ji na jednoho z pr...

Ve Zlíně vznikla nová koalice, která se pokusí uspět v krajských volbách

Ve Zlíně se v úterý představila nová politická koalice, která se pokusí promluvit do voleb do zastupitelstva Zlínského kraje. Jak řekl manažer koalice Tomáš Pasterný, v koalici se spojila dvě politick...

Malující slonice podpoří charitu

Zoo Praha pořádá unikátní prodejní výstavu maleb slonice Shanti. Výtěžek z prodeje obrazů poputuje na nákup ultrazvukového přístroje pro sloní zoo v Pinnawale na Srí Lance. Díla talentované slonice si...

Zadrželi podezřelé z vykradení dodávek

Symfonický orchestr slaví výročí

V Jablíčkově pořádají zítra letní slavnost pro děti

Na závěr školního roku pro vás mateřské centrum Jablíčkov pořádá LETNÍ SLAVNOST. Můžete se těšit na workshop letních doplňků sportovní hry a soutěže s odměnou pro děti vystoupení Hudebníčků divadlo ke...

V Ostravě se množí krádeže kanalizačních poklopů, radnice vypsala odměnu za odhalení zlodějů

Návštěvníci Hornického muzea se mohou projet důlním vláčkem

Důlní vláček je další atrakcí Hornického muzea v Landek Parku v Ostravě-Petřkovicích.

Soud řeší zpronevěru v ostravské galerii

Zloděj ve Frýdku-Místku ukradl z hřiště dvě fotbalové branky

Pítka a fontány: Kde naleznete tekoucí osvěžení?

Na začátku května byly v plochách veřejné zeleně, o kterou pečuje radnice Prahy 10, spuštěny všechny vodní prvky, tzn. fontány a pítka. „Fontánky a pítka budou v provozu až do konce října, kdy je zaji...

Městská nemocnice Ostrava nabídne bezplatné vyšetření plic

Komorní scéna Aréna míří na festival Devět bran

Andrej Michalkov-Končalovskij dostane na Slovensku cenu Zlatá kamera

Ostravská zoo připravila pro handicapované děti Noc snů

Zastupitelé rozdělili peníze z fondů města

Hokejisté klubu PSG Zlín odehrají deset přípravných duelů

Extraligoví hokejisté PSG Zlín odehrají před startem nového extraligového ročníku deset přípravných zápasů. Tým kouče Rostislava Vlacha se tradičně představí v polovině srpna na turnaji v Trenčíně.

V Holešově byla otevřena největší výstava děl Josefa Lady v České republice

Největší výstava děl Josefa Lady v České republice bude od úterý k vidění ve třech sálech holešovského zámku.

Kabinety učitelů se na otrokovické školé dočkají po 40 letech modernizace

Obnovu vybavení kabinetů chystá po 40 letech Základní škola Trávníky v Otrokovicích.

Ostrava má první kavárnu s dotykovou obrazovkou namísto nápojového lístku

První v Ostravě a dokonce první na Moravě s dotykovou obrazovkou je kavárna Julius Meinl. Prostřednictvím obrazovky si objednáte nápoje, můžete si zahrát hry, podívat na internet nebo chatovat s ostat...

Následující články

Strašpytlík Muko se dětem představí ještě před prázdninami

Eva Kučerová-Landsbergrová vystavuje smalty v Muzeu Beskyd

Místecká výtvarnice Eva Kučerová-Landsbergrová připravila rozsáhlou výstavu v rámci 7. trienále smaltu. Vernisáž se koná 14. června v 17 hodin, výstava potrvá do září.

Informace města k indispozici primátora Petra Cvika

Na děti čeká v Galerii Harfa poslední pohádková sobota

Tuto sobotu 16. června uvede Galerie Harfa poslední dětskou sobotu pod názvem „Galerie Harfa patří dětem“ před letními prázdninami. Začíná ve 14 hodin, vstupné je zdarma. Kromě zábavného programu vyvr...

Samba, brazilské rytmy a africký tanec rozvlní nákupní centrum

Galerie Harfa bude od pátku 15. června do neděle 17. června dějištěm Festivalu etnické hudby a tance. Přehlídka nabídne jak známé latinskoamerické rytmy, tak i v našich končinách méně uváděnou africko...

Ostravští policisté po honičce dopadli zfetovaného piráta

Déšť zaměstnal hasiče ve Zlínském kraji, voda zaplavila silnici u Otrokovic

Několik výjezdů spojených s deštěm zaznamenali v noci na středu hasiči ve Zlínském kraji. Voda zaplavila část komunikace z Otrokovic směrem na Napajedla, informoval mluvčí zlínských hasičů Libor Netop...

Zlodějky okradly na Zlínsku důchodkyni

S historkou o zapisování stavu elektřiny uspěly dvě zlodějky u osmaosmdesátileté seniorky v Otrokovicích na Zlínsku. Ženě v nestřeženém okamžiku ukradly peníze, řekla zlínská policejní mluvčí Jana Mac...

Na prevenci drogové problematiky dá letos Praha 2 téměř milion korun

Koncem loňského roku byly vypsány granty na podporu prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality a na prevenci kriminality obecně. Žadatelé odevzdávali své projekty do konce ledna. Grant...

Senioři mají svůj festival. Letní slavnosti proběhnou koncem června

Evropská unie vyhlásila letošní rok „Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity“. Umělecká agentura Petr Sovič ve spolupráci s Nadačním fondem Veselý Senior, Střediskem sociálních s...

Oslava 40. výročí akvabel v bazénu Hloubětín

Česká radost nabízí na Slovensku elitu dokumentárního filmu

Policie stále marně pátrá po muži ze Zlínska, který se nevrátil z práce

Policie už téměř týden bezvýsledně hledá devětačtyřicetiletého Jiřího Kunčara z Otrokovic na Zlínsku, který se nevrátil z práce. Agenturu Mediafax o tom ve středu informoval Petr Jaroš ze zlínské poli...

V Otrokovicích se kvůli dešti dostala voda až k rodinným domům a do areálu Moravanu

Kvůli dešti zaplavila ve středu odpoledne voda ulici Padělky v Otrokovicích na Zlínsku. Během večera se jednotky přesunuly do areálu firmy Moravan, kam se dostala voda z kanalizace, řekl mluvčí zlínsk...

Zlínské Zlaté jablko připravilo Francouzské trhy

Ochutnat proslulé delikatesy a možná se i trochu inspirovat před nacházejícím létem budou mít za nedlouho možnost návštěvníci zlínského Zlatého jablka. Ode dneška do soboty zde totiž probíhají pravé F...

Praha vypíše výběrové řízení na ředitele PIS

Hlavní město Praha vypíše výběrové řízení na ředitele Pražské informační služby (PIS), organizaci vedla doposud Lucie Ramnebornová. Radní pro kulturu Václav Novotný (TOP 09) to oznámil v úterý po jedn...

Trmalova vila ve Strašnicích se uchází o turistickou známku

Jedna z unikátních památek městské části Praha 10 se uchází o získání turistické známky. O tom, jestli ji bude udělena, se rozhoduje do 19. června v internetovém hlasování.

Fotbalová Slavia už zná složení realizačního týmu, přichází slovenský stoper Dobrotka

Fotbalisty pražské Slavie povede v nové sezoně trenér Petr Rada, jeho asistenty budou Martinové Poustka a Vaniak, jenž je také trenérem brankařů. Třiapadesátiletý Rada ve středu agentuře Mediafax potv...

Klokani zahájili přípravu na druhou ligu, po sestupu se týmu nevyhnuly změny

Fotbalisté Bohemians 1905 zahájili přípravu bez sedmi hráčů z týmu, který na jaře sestoupil z Gambrinus ligy. Naopak trenér Jozef Weber přivítal pět noviců a tři navrátilce z hostování, Klokani o tom ...

Jedinečná výstava pro veřejnost zcela zdarma

V rámci dostavby luxusního nízkoenergetického projektu Vila Augustus použila developerská společnost JRD otevřených a prosvětlených prostor k prezentaci současného umění veřejnosti.

Vršovická Slavia chce udržet útočníka Vlčka, a shání další posily

Příští týden v pondělí začíná fotbalistům Slavie Praha letní příprava před začátkem nové sezony. První trénink v Edenu už povede nový trenér Slavie Petr Rada, do té doby absolvují všichni hráči tradič...

Tip na výlet: Procházka kolem řeky Morávky

Romantická zákoutí, štěrkové ostrůvky i divoká příroda - to je řeka Morávka.

Ve strašnické Gutovce je otevřena další část parku: nabídne relaxaci i minigolf

V Gutovce byl v jeho východní části slavnostně zahájen provoz nové části relaxačního parku a minigolfu v jeho východní části. Provedení osmnácti minigolfových jamek je na úrovni závodních drah a je vý...

Ve Frýdku-Místku recyklují úsporné žárovky

Vyjádření primátora města Petra Cvika ke své hospitalizaci

Primátor Frýdku-Místku Petr Cvik (ČSSD), který je v současné době na nemocenské, vydal vyjádření. Reaguje na zveřejněné informace o své hospitalizaci v psychiatrické léčebně a o údajném pokusu o sebev...

Eva Tvrdá píše pokračování Dědictví a detektivku

Tři knihy najednou píše v současné době spisovatelka Eva Tvrdá. A nebude chybět ani na Letním knižním veletrhu v Ostravě, který se bude konat v areálu ostravské Černé louky od 15. do 16. června. Stáne...

Jana Hochmannová pokřtí v pátek na knižním veletrhu svou novou knihu

Tomio Okamura bude debatovat o tom, jak být šťastný a úspěšný

Náměstkyně Zubalíková: Končím v radě města Zlína i v Top 09

Radu města Zlína se rozhodla opustit k 31. srpnu náměstkyně primátora Alena Zubalíková. Svou rezignaci předala primátoru Miroslavu Adámkovi ve středu 13. května. V zastupitelstvu bude Alena Zubalíková...

Ve Fryštáku proběhne druhý ročník festivalu Fair Play

Ve Fryštáku v těchto dnech vrcholí přípravy na druhý ročník sportovně - kulturního festivalu Fair Play.

V kontejneru přežil nedobrovolně dva dny

K záchraně mladého muže z kovového kontejneru na textil byl ve středu 13. června ráno povolán Integrovaný záchranný sbor na Ortenovo náměstí v Praze Holešovicích. Mladíka, který uvnitř údajně strávil ...

Orientační špička se předvedla na Rusavě

I přes deštivé počasí se na letošním Mistrovství ČR 2012 v orientačním běhu na krátké trati na Rusavě na Zlínsku o víkendu 9. a 10. června sešlo na devět stovek závodníků.

Letní Dílny tvořivosti zpestří nejen dětem prázdninový program

Dílny tvořivosti opět připravily lákavý týdenní program Letní tvůrčí dílny. Týden od 13. -. 17. 8. bude v Dílnách tvořivosti určen všem, kteří nemají na celé léto program a chtějí si vyzkoušet různé k...

Každou neděli budou číst herci na zlínském zámku dětem

Ve výstavních prostorách Muzea jihovýchodní Moravy na zlínském zámku je v těchto dnech k vidění atraktivní výstava Jak to bylo pohádku? aneb Zlínské divadlo dětem. Součástí doprovodného programu bude ...

Zámek Napajedla chystá na víkend italské hody, na léto příměstský tábor

Zámek v Napajedlích letos nově chystá něco pro ty, kdo přemýšlí, kde by jejich ratolest mohla strávit část prázdnin a ještě se něco zajímavého naučit. Pro děti od šesti do šestnácti let bude otevřen p...

Kapela z Konga zahraje v ostravské kavárně Kahawa

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se v sobotu 16. června sejde endurová elita

Divácky atraktivní trať zavede celkem 200 jezdců do Frýdlantu Čeladné a do Pstruží

Noční horský přechod z Lysé na Javorník

Za vysloužilé elektro dostanete čerstvou zeleninu - vyměníte?

Další dvě informační akce připravila radnice v rámci provozu farmářských tržišť na Kubánském náměstí a při ulici Jabloňová. Ve středu 20. června bude na tržišti Slunečnice, v ulici Jabloňová, připrave...

Písničkáři Caine a Zubryckyj zazpívají ve zlínské knihovně

Myšionář a Tatanka poprvé ve Zlíně! Že jste o nich ještě nikdy neslyšeli? A není to chyba? Přijďte tam, kde jste možná ještě nikdy nebyli, a poslechněte, o čem zpívají ti, kterým velmi záleží na Slově...

Co vás čeká zítra na trzích Náplavka

Na sobotní Náplavku přijede palačinkárna a tak nezapomeňte ochutnat třeba pohankovou palačinku s nivou, špenátem a ořechy, sladkou s domácím karamelem, nebo Grand Marnier.

Primátor odstartoval další Cestu za snem vozíčkáře Heřmana Volfa – tentokrát pro děti

Pražský primátor Bohuslav Svoboda odstartoval výpravu vozíčkáře Heřmana Volfa. Ten vyrazil na svou čtvrtou a poslední velkou cestu v rámci projektu Cesta za snem s podtitulem Křížem krážem Evropu na h...

Primátor odstartoval další Cestu za snem vozíčkáře Heřmana Volfa – tentokrát pro děti

Pražský primátor Bohuslav Svoboda odstartoval výpravu vozíčkáře Heřmana Volfa. Ten vyrazil na svou čtvrtou a poslední velkou cestu v rámci projektu Cesta za snem s podtitulem Křížem krážem Evropu na h...

Strážník z Prahy 2 obdržel Čestný odznak

Ve čtvrtek 14. června 2012 se v Brožíkově síni Staroměstské radnice sešli strážníci, kteří jsou v nepřetržitém pracovním poměru u Městské policie hl. m. Prahy více než 10 a 15 let a také strážníci oce...

Strážníci z Prahy 9 obdrželi medaile za statečnost a záchranu života

Ve čtvrtek 14. června se v Brožíkově síni Staroměstské radnice sešli strážníci, kteří jsou v nepřetržitém pracovním poměru u Městské policie hl. m. Prahy více než 10 a 15 let a také strážníci ocenění ...

Pietní akt omezí v Resslově ulici dopravu

V pondělí 18. června bude od 9:30 do 10:30 hodin zcela uzavřena Resslova ulice v Praze 2. Důvodem je konání pietního aktu u Národního památníku hrdinů heydrichiády - chrámu sv. Cyrila a Metoděje - k 7...

Do Gutovky míří tátové, Tom a Jerry, bikeři a Matěj Rupert

Ve strašnické Gutovce probíhá bohatý program a rozšiřuje se zde nabídka na vyžití pro děti, mládež, i celé rodiny. 13. června se rozšíří Gutovka o další část a možnost minigolfu. Bude zde také odstart...

Na zahrádku za pohádkou

Soubor Buchty a loutky zahraje v holešovické Prazeleninové zahradě 19. 6. od 18 hodin jednu ze svých nejúspěšnějších pohádkových inscenací Zlatá husa.

Letečtí akrobaté míří do Letňan. Největší závod v akrobatickém létání proběhne už dnes

Pražské letiště Letňany chystá na 16. června největší evropský závod v akrobatickém létání Aerobatic Freestyle Challenge.

Prahu 9 čekají kvůli opravě kolejí výluky

Od pátku 22. června do pondělí 25. června dojde z technických důvodů a údržby tramvajových tratí ke krátkodobým změnám provozu tramvají.