„Z vyhodnocení první etapy vyplynulo, že cestující přijali tuto změnu pozitivně, navíc došlo ke zkrácení jízdních dob na linkách s významným podílem zastávek na znamení a také k nezanedbatelné úspoře pohonných hmot, vyvolané plynulejší jízdou autobusů. Po realizaci druhé etapy od 1. července bude na znamení již naprostá většina zastávek v okrajových oblastech Prahy a některé méně využívané zastávky i v jejím širším centru. Díky rozšíření zastávek na znamení předpokládáme další zrychlení a větší plynulost autobusové dopravy v hlavním městě,“ sdělil Filip Drápal ze společnosti ROPID.
SEZNAM NOVÝCH ZASTÁVEK NA ZNAMENÍ OD 1. ČERVENCE:
Balkán
109, 177, 183, 195, 503
Bártlova
221, 353
Basilejské náměstí
133, 509
Bazar
261, 303, 343, 516
Bělocerkevská – jen v ul. Ruská
175
Bílý Beránek
164, 225
Blatov
109, 163, 250, 261, 269, 503
Břetislavka
116, 160, 355
Cibulka
123
Čechtická
117
Černická
297
Černý Most – jen v ul. Chlumecká
220, 221, 223, 240, 250, 261, 273, 303, 304, 344, 346, 353, 367, 379, 512
Červený Vrch
216
Dostihová
129, 241, 243, 244, 314, 318, 507
Dyrinka
131, 515
Filosofská
121
Hanspaulka
131, 515
Högerova
192, 246, 248
Hůrka
508
Chvaly
220, 221, 223, 261, 273, 296, 303, 304, 344, 353, 398, 512
Jakobiho
240, 267, 271, 382, 383, 511
Janovská
154
Jezerka
188
Jinonice – jen v ul. Radlická
501, 508
Jinonická
130, 149
K Fialce
164, 219
K Lesoparku
296
Karlštejnská
130
Kateřinky
363, 605
Kazanka
112
Kbelská
110
Ke Hrázi
263, 296
Ke Kateřinkám – jen v ul. Ke Kateřinkám
363, 605
jen v ul. Ke Kateřinkám
Kesnerka
231
Khodlova
223, 296
Klamovka – jen v ul. Vrchlického
123, 130, 167
Klárův ústav – jen od 20:00 do 04:00 hodin, v so a ne celodenně
114, 193
Kobylisy – jen od 20:00 do 04:00 hodin, v so a ne celodenně, jen v ul. Horňátecká
162, 169, 183
Kolovraty
265, 267
Konvářka
231
Kostrounek
241
Laurová
508
Libeňská
152, 183, 202, 505
Libocká
179, 510
Litovický potok
179, 510
Lýskova
225
Malá Ohrada
142, 211, 225, 235, 256, 508
Malešická stráň
297
Malešické náměstí
177, 195, 297
Malý Břevnov
108, 347
Mezi Hřbitovy
124
Mikulova
125, 165, 293
Modrá škola
125, 154, 165, 170, 203, 293, 505, 605 – jen směr od Hájů
Mokrá
170, 203, 505
Morseova
154
Most Závodu míru
165, 314, 338, 361, 390
Myšlínská – jen od 20:00 do 04:00 hodin, v so a ne celodenně
111, 271, 329, 509
Na Blanici
267, 382, 383
Na Drahách
129, 318
Na Havránce – jen od 20:00 do 04:00 hodin, v so a ne celodenně
165, 205
Na Homoli
122, 163, 263, 265, 266, 364, 366
Na Jelenách
136, 154
Na Křečku
154
Na Sklonku
123
Na Šabatce
165, 610
Na Úlehli
118, 121, 505
Na Viničkách
172, 244, 315, 601
Na Vrchách – jen v ul. Podleská
267, 382, 383
Nad Dvorem
267
Nad Havlem
203, 293
Nad Klamovkou
149, 191, 217
Nad Košíkem
122, 181
Nad Parkánem
267
Nádraží Bubeneč
131, 515
Nádraží Kyje
296
Nádraží Veleslavín
216
Naskové
123
Nevanova
164
Newtonova
154
Nové Podolí
118
Otínská
172, 244, 309, 313, 601
Pelc-Tyrolka
112
Počeradská
162, 169, 370, 371, 372, 373, 374, 608
Pod Kesnerkou
231
Pod Oborou
111, 269, 329
Pod Rapidem
175
Pod Vsí
165, 326, 327, 385
Pod Zatáčkou
129, 318
Poliklinika Černý Most – jen od 20:00 do 04:00 hodin, v so a ne celodenně
181, 186
Poliklinika Frýdecká
295
Prašná
154, 170, 203, 505
Průhonský háj
116, 161, 254, 312, 515
Přeštická
175, 177, 506, 609
Příborská
295
x
Psohlavců
106
Radlická
508
Radotínská
172
Reinerova
164, 225
Rohožnická
109, 163, 250, 251, 391, 503
Ronešova
181, 186
Římská – jen od 20:00 do 04:00 hodin, v so a ne celodenně
135
Schodová
123
Sídliště Na Groši
296
Sklářská – jen od 20:00 do 04:00 hodin, v so a ne celodenně
122, 181, 183, 271
Slatiňanská
296
Spiritka
191
Staré náměstí
108, 225
Studenecká
296
Sudějovická
109, 163, 250, 251, 391, 503
Šafránkova
174, 179, 184, 502
Škola Řepy
164
Štěpařská
192, 230, 246, 247, 248, 601
Šumperská
295
Terasy
192, 246, 248
Trojská
112
Třebešín
133, 297
Třebešovská
269, 273, 512
Třinecká
295
U Kapličky
241
U Křížku
246, 247, 601
U Kunratického lesa
H1, 177, 197, 293, 511
U Lesíka
123
U Lípy
101, 224
U Slunce
163, 263, 296
U Střediska
111, 329
U Školy
124
U Tabulky
220, 269
U Tří svatých
114, 165, 293, 332, 335, 337, 339, 606
U Včely – jen od 20:00 do 04:00 hodin, v so a ne celodenně
129, 241, 243, 318, 507
U Waltrovky – jen v ul. Jinonická
130, 149
U Zvoničky
113, 331, 333
Újezd nad Lesy – jen v ul. Staroújezdská
269, 303
Ústřední
163, 263, 265, 266, 296, 364, 366, 509
V Ladech
165, 326, 327, 385
V Lískách
193, 293
V Uličce
104, 120
V Zápolí – jen v ul. V Zápolí
118, 121, 505
Vackov
124, 297
Vackova
225
Valtická
257, 306, 607
Ve Žlíbku – jen v ul. Ve Žlíbku
269
Venušina
267
Višňová
121, 203
Vlastina
108, 179, 206, 225, 510
Votuzská
221, 303, 304, 344, 353
Vysokovská
223, 296
Xaverov
269
Zadní Kopanina
256
Záhorského
192
Zálesí – jen v ul. Štúrova (pro linky z/do zast. Višňová)
121, 203
Zbyslavská
109, 163, 250, 251, 391, 503
Zdiměřická
363, 605
Žabovřeská
241, 243, 507
Žárská – jen od 20:00 do 04:00 hodin, v so a ne celodenně
110, 273