„Opravdu velmi se těším, že rozsvítím v předvečer adventní neděle světlo pro všechny, kteří na Staroměstské náměstí přijdou,“ říká herečka Hana Maciuchová. Partnerem při rozsvěcení jí bude režisér Jakub Kohák.
Vánoční trhy začnou na obou centrálních náměstích v sobotu 29. listopadu a potrvají do 6. ledna. „Letošní vánoční trhy představí drobné změny a novinky, které jsme v rámci programu i tržiště samotného připravili. Jsme hrdí na to, že stále přicházíme s novými nápady, jak koncept trhů opět rozvinout a obohatit,“ říká Milan Heidler, výkonný ředitel společnosti Taiko, která trhy organizuje.
Na Staroměstkém náměstí bude pestrý program
Sobota 29. listopadu
12.00 – 16.00 – 24. Mezinárodní festival adventní a vánoční hudby s cenou Petra Erbena ( vystoupí: Arytmie Praha, Komorní chrámový sbor Šternberk, Vox novus, Chór mieszany Echo (Polsko), Kammerchor der TU Ilmenau (Německo), Arhanghelii (Rumunsko), Chór mieszany „Metrum“ – Gniezno (Polsko), Českobudějovický dětský sbor Canzonetta)
16.00 – 16.30 – Společní koncert všech zúčastněných sborů (dirigent: Marek Valášek)
17.00 – 17.10 – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu
17.10 – 17.20 – Tuba Trombonum – slavnostní fanfáry a koledy
17.30 – 18.15 – Divertimento – pěvecký sbor gymnázium Botičská
18.15 – 19.00 – Svítání – pěvecký sbor ZUŠ Štefánikova
19.00 – 19.45 – Děcka ze Skoronic – Zdaleka ideme, novinu neseme
Neděle 30. listopadu
13.45 – 14.15 – Coral Municipal de Aguaí-SP – pěvecký soubor (Brazílie)
14.15 – 15.00 – Děcka ze Skoronic – Zdaleka ideme, novinu neseme
15.00 – 15.30 – Jerusalem of Gold – pěvecký soubor (Izrael)
16.00 – 20.00 – 16. Adventní zpěvy v Praze (vystoupí: Flotte Tone – pěvecký sbor (Německo), Canto Carso – pěvecký sbor, Smíšený komorní sbor Laetitia, Hudební kapela Pocket Issues)
Středa 3. prosince
15.15 – 15.45 – Badule – pěvecký sbor
16.00 – 16.40 – Labyrint V dětský pěvecký sbor
17.00 – 18.00 – Taneční škola Betty – folklorní taneční soubor
18.00 – 18.30 – Modřenec – folklorní soubor
18.30 – 19.00 – Lučinka – folklorní soubor
Čtvrtek 4. prosince
15.30 – 16.00 – Půjdem spolu do Betléma – ZŠ Pošepného
16.00 – 16.15 – Ježci – dětský taneční soubor
16.30 – 17.00 – Zvukoboráček Choceň – dětský pěvecký sbor
17.00 – 18.00 – Noctuela – dětský pěvecký sbor, Kulíšci – dětský pěvecký sbor, Drtinka – dětský pěvecký sbor
18.00 – 19.00 – Vánoční koncert Riverside School
Pátek 5. prosince – Mikuláš
17.00 – 19.00 – Farmářské vánoce s Albertíkem – Mikulášská show s nadílkou pro děti plná soutěží, dárků a překvapení. Těšte se na čertíka Albertíka a jeho přátele.
Sobota 6. prosince
15.30 – 16.00 – Sluníčka a Mráček – dětské pěvecké sbory
16.00 – 20.00 – 16. Adventní zpěvy v Praze (vystoupí: Chlapecký sbor Bruncvík, Pěvecký sbor Záboj, Carmina Vocum – pěvecký sbor, Hudební kapela The Afterglows)
Neděle 7. prosince
13.00 – 14.00 – Liperin Laulupelimannit (Finsko)
15.00 – 15.45 – Proměny – Cesta do Betléma, Mrazík, Čertovské hrátky
16.00 – 20.00 – 16. Adventní zpěvy v Praze (vystoupí: Pěvecký sbor Gymnázia Havlíčkův Brod, Duchcovský pěvecký sbor, Gem. Chor Frankfurt, Germania – Preungesheim 1873 e. V. (Německo), Ženský pěvecký sbor Carmina)
Úterý 9. prosince – Gastro den
Program s Ivanem Vodochodským, jeho hosty a vánočními koledami
16.00 – 16.45 – Ivan Vodochodský a hosté připravují sladké Vánoce (Zdobení perníčků, vánočka, punč, přepuštěné a oříškové máslo)
17.00 – 17.45 – Ivan Vodochodský a hosté připravují kapra a kuba (Kapr – vykoštění, obalení, založení vývaru, houbový kuba)
18.00 – 18.45 Ivan Vodochodský a hosté připravují bramborový salát (Domácí majonéza, plnění šneci, bramborový salát, redukování vývaru)
19.00 – 19.45 – Ivan Vodochodský a hosté připravují rybí polévku (Rybí polévka s krutony, smažení kapra, pečenáče)
20.00 – Ochutnávka s Ivanem Vodochodským a jeho hosty
Středa 10. prosince – Česko zpívá koledy
15.00 – 15.30 – Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu
15.30 – 16.00 – Jana Chládková
16.00 – 16.30 – Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu
16.30 – 17.00 – Marcel Zmožek
17.00 – 17.30 – Dětský pěvecký sbor Paleček
18.00 – 18.30 – Česko zpívá koledy – společné zpívání 5 českých koled s kapelou Čechomor
18.30 – 19.00 – Koncert kapely Čechomor
Čtvrtek 11. prosince – Den rekordů a kuriozit
16.00 – 19.00 – Agentura Dobrý den
16.15 – 16.30 – Sedlčánek – MŠ Sedlčanská
Pátek 12. prosince
14.00 – 14.45 – St. Cyprian Choir, Marimba Band
15.00 – 15.40 – Valašský Betlém – ZUŠ PRO ARTE VIVA
16.00 – 20.00 – 16. Adventní zpěvy v Praze (vystpoupí: SMoG – pěvecký sbor, Sluníčko a Flaute Vivace, Welzower Heimatchor e.V. – pěvecký sbor (Německo), Pěvecký sbor ZŠ a Gymnázia J. Gutha Jarkovského, The Seasirs – hudební kapela)
Sobota 13. prosince
13.45 – 14.15 Concordia – pěvecký sbor (Německo)
14.30 – 15.30 Myš a Maš – vánoční představení pro děti
16.00 – 20.00 – 16. Adventní zpěvy v Praze (vystpoupí: Dívčí pěvecký sbor Giocoso, Dětský pěvecký sbor Viola, Pěvecký sbor Proměny, Pěvecký sbor Bílovec, Pěvecký sbor Čech a Lech z Humpolce)
Neděle 14. prosince
14.45 – 15.30 – Penthea – prezentace záchranné stanice zvířat, předvádění dravců
15.30 – 15.50 – MŠ U Sluncové – dětské vystoupení
16.00 – 20.00 – 16. Adventní zpěvy v Praze (vystpoupí: Smíšený pěvecký sbor Karla Němečka, Hudební kapela Pilot, Pěvecký sbor Vocalissimo, Taneční a pěvecký soubor Kateřinka)
Středa 17. prosince
15.00 – 15.20 – Dukát – taneční studio
16.00 – 16.30 – Terénní berušky – dětský pěvecký sbor
16.30 – 17.00 – Speciální Modrá škola – dětské vystoupení
17.00 –18.00 – Taneční škola Betty – folklorní soubor
18.00 – 18.30 – Cantarina – komorní ženský pěvecký sbor
18.30 – 19.00 – Mažoretky Na Slovance – dětské vystoupení
Čtvrtek 18. prosince
15.00 – 18.00 – Vánoční kroužkovaná – Agentura Kroužky
18.15 – 19.00 – Taneční studio Mirabel – dětské vystoupení
Pátek 19. prosince
15.00 – 17.30- ZUŠ Blatná – dětská vystoupení
18.00 – 18.30 – Lubenika – ZŠ Lubná dětské vystoupení
18.30 – 19.00- Vocales – pěvecký sbor
Sobota 20. prosince
15.45 – 16.45 – Penthea – prezentace záchranné stanice zvířat, předvádění dravců
17.00 – 17.30 – Mozaika – dívčí gospely
17.30 – 18.15 – Z daleka k vám ideme… koledování Kyjováků a Horňáků
18.30 – 19.15 – Vonička – folklorní soubor
19.15 – 19.35 – Puellae Budvicienses – pěvecký sbor
19.35 – 19.50 – Tallin Boys Choir – pěvecký sbor (Estonsko)
Neděle 21. prosince
15.00 – 16.00 – Divadélko Romaneto – Jak pan Mysliveček s panímámou oslavili Štědrý večer
16.15 – 17.00 – Z daleka k vám ideme… koledování Kyjováků a Horňáků
17.00 – 17.45 – Sedmihlásek – dětský pěvecký sbor
17.45 – 18.30 – Berušky a Barušky- Vánoční příběh
18.30 – 19.00 – Vocales – pěvecký sbor
Pondělí 22. prosince
16.00 – 16.45 – Penthea – prezentace záchranné stanice zvířat, předvádění dravců
16.45 – 17.45 – Let’s Go! – americké spirituály
17.45 – 18.15 – Asihlasy – pěvecký sbor
18.15 – 19.00 – Hukot – smíšený pěvecký sbor
Úterý 23. prosince
17.00 – 18.30 – Kapela Mariana Grekšy – vánoční písně v rockové podobě (Slovensko)
18.15 – 19.00 – Laurus – barokní a renesanční skladby
Středa 24. prosince – Štědrý den
11.00 – 13.00 Rozlévání stědrovečerní polévky
21.00 – 22.00 Jan Jakub Ryba – Česká mše vánoční, orchestr a sólisté Národního divadla a Státní opery
Čtvrtek 25. prosince – 1. Svátek vánoční
15.30 – 16.30 – Divadélko Romaneto – Jak pan Mysliveček s panímámou oslavili Štědrý večer
16.45 – 17.45 – Let’s Go! – americké spirituály
18.00 – 19.00 – Zvonohra Petra Manouška – ROAMING BELLS, hraje Rosemarie Seuntiëns
Pátek 26. prosince – 2. Svátek vánoční
14.30 – 15.30 – Hudbou a zpěvem pro rodiče a děti
16.00 – 17.00 – Pruhované panenky – vánoční divadelní představení pro děti
17.15 – 18.00 – Laurus – barokní a renesanční skladby
18.15 – 19.00 – Bohemian Bards – historická hudba
Sobota 27. prosince
15.30 – 16.30 – Divadélko Romaneto – Jak pan Mysliveček s panímámou oslavili Štědrý večer
17.00 – 18.15 – Backhus – historická hudba
18.30 – 19.00 – Vocales – pěvecký sbor
Neděle 28. prosince
15.30 – 16.30 – Myš a Maš – vánoční představení pro děti
16.45 – 18.15 – Třehusk – Staropražské vánoce
18.30 – 19.00 – Vocales – pěvecký sbor
Středa 31. prosince – oslavy konce a vítání Nového roku, Silvestr
15.00 – 17.00 – Dětský Silvestrovský program: Silvestrovský cirkus aneb jak Růža s Archibaldem slaví Silvestra
18.15 – 19.00 – DJ Bohdan
19.00 – 19.45 – Kapela Mariana Grekšy – rockové hity
19.45 – 20.15 – DJ Bohdan
20.15 – 21.00 – Kapela Mariana Grekšy – rockové hity
21.00 – 22.00 – Eddie Stoilow live – Pražská popová formace
22.00 – 22.45 – DJ Bohdan
22.45 – 23.30 – Kapela Mariana Grekšy – rockové hity
23.30 – 00.00 – DJ Bohdan
Čtvrtek 1. ledna 2015 – Nový rok
14.00 – 15.00 – Novoroční zpěvy – árie z českých oper- sólisté Národního divadla a Státní opery
Úterý 6. ledna 2015
17.00 – 19.00 – Tříkrálové oslavy