V odlehčovací službě Grébovka mohou děti už i přespat
Odlehčovací služba pro rodiny s dětmi se zdravotním znevýhodněním, kterou v prosinci spustilo hlavní město v Praze 10, nově nabízí nepřetržitý provoz.
Odlehčovací služba pro rodiny s dětmi se zdravotním znevýhodněním, kterou v prosinci spustilo hlavní město v Praze 10, nově nabízí nepřetržitý provoz.
Vzhledem k postupně se zhoršující epidemické situaci v souvislosti s onemocněním koronaviru doporučuje hlavní město společně s Hygienickou stanicí hl. m. Prahy obezřetnost při návštěvách domovů seniorů, nošení respirátorů a kladení zvýšené pozornosti na hygienická opatření.
Rada hl. m. Prahy odsouhlasila dlouhodobý plán regionální péče v oblasti duševního zdraví. Duševní onemocnění každoročně postihne více než pětinu pražských obyvatel.
V Praze 8 začíná rekonstrukce domu v ulici Na Dlážděnce. Uvnitř vznikne nová pobytová služba pro lidi s nutností speciální péče i chráněné byty. Rekonstrukce bude stát asi 27 milionů (včetně DPH), a měla by trvat půl roku.
„Moc děkuji všem, kteří celou noc usilovně pracovali, aby lidem prchajícím před válkou co nejvíce usnadnili jejich příchod do Česka. Metropolitní asistenční centrum bude otevřené 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Nyní funguje asi 70 přepážek,” říká primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
Pražská radní Milena Johnová dnes svým koaličním kolegům na jednání Rady předložila návrh záměru transformace Městské nemocnice následné péče a změny zřizovací listiny. Jde o projekt, nad kterým radní pro sociální oblast a zdravotnictví pracuje skutečně dlouho a z některých rozhovorů do médií by se zdálo, že je to jeden ze stěžejních úkolů její gesce.
Jak uvedla již dříve Naše Praha 10, magistrát v rezidenční čtvrti Malešice neinformoval o svém záměru zřídit v rezidenční části Malešic ani místní radnici, natož místní rezidenty. Ovšem každý ze zúčastněných podává zcela odlišná fakta. Lže někdo a kdo? A proč? Desítková i magistrátní opozice naznačuje, že je možná vše jinak… Mnozí politici uvádí, že nařizovací postup a pomíjení místních názorů, vycházející mnohdy od radních z Prahy sobě, narůstá. Bude si politické vedení města dál autoritativně dělat, co se mu zlíbí?
Praha - Od 1. prosince začnou v Praze platit obvyklá zimní opatření pro lidi bez domova. Kromě toho však bude tato pomoc navázána na protiepidemická opatření. Do pomoci se zapojují městské sociální služby, nevládní a církevní organizací, které budou jako obvykle spolupracovat s městskou policií.
Nedostatek roušek zvedl mimořádnou vlnu solidarity - lidé si je šijí doma a nabízejí je svým spoluobčanům. Roušky je ale potřeba sterilizovat a efektivně distribuovat. Hlavní město Praha a Český červený kříž proto otevírají sběrné místo na Mariánském náměstí v Praze 1, kam mohou Pražané ručně vyráběné roušky nosit. Po sterilizaci je budou dobrovolníci roznášet seniorům, do zdravotnických zařízení, léčeben a dalším potřebným. Akce začíná ve čtvrtek 26. března.
Od pátku je v plném provozu nová informační linka 800 160 166 pražského magistrátu, která je určena především seniorům a dalším potřebným. Zkušení operátoři na této lince poskytnou volajícím nejen pomoc s dovážkou nákupu potravin, léků a hygienických potřeb až domů, ale nově zajistí případně i psychologickou pomoc. Pomoc v terénu poskytnou dobrovolníci z řad Červeného kříže, skautů, Života 90 a dalších, kteří se zaregistrují přes web www.pomahamepraze.cz.
Praha aktivně spolupracuje na řešení situace kolem výskytu koronaviru. Sociálním zařízením doporučí omezení návštěv Hlavní město poskytuje součinnost státu při řešení situace týkající se výskytu koronaviru, minulý týden zmapovalo ochranné prostředky i kapacity lůžek pro dětské i dospělé infekční pacienty. Zástupci města jsou v pravidelném kontaktu s dalšími institucemi jako Hygienická stanice hlavního města Prahy, Světová zdravotnická organizace, složky IZS a další.
Praha – Zdravotnická záchranná služba Praha (ZZS) si pořídila výkonnější tahač pro Golema (malá polní nemocnice) a také další vůz Atego, který slouží k evakuaci pacientů či při hromadných neštěstích.
Magistrát hl. m. Prahy vyzývá veřejnost, aby byla k lidem bez domova všímavá a šířila povědomí o možnosti přenocovat v teple. Pomoc je možné lidem bez domova přivolat na lince 156.
Hlavní město vytvoří příspěvkovou organizaci, která převezme od Prahy 1 provoz Nemocnice Na Františku. Praha nemocnici převezme od 1. ledna 2020. Příspěvková organizace vznikne už letos v červnu a pod vedením radní pro zdravotnictví Mileny Johnové (Praha Sobě) připraví převod nemocnice.
Zatímco kolem roku 2007 se odhadovaly počty bezdomovců v Praze asi dva tisíce, dnes se hovoří v metropoli o číslu deseti tisíc lidí bez domova. Naše Praha se zajímala, jaké služby nabízí město a jeho sociální organizace i jaký je pohled odborníků. Máme důvod lamentovat nad stavem v metropoli a víme, jak jej řešit?
Zimní opatření pro lidi bez domova začala dříve, než 1. prosince. Důvodem jsou mrazy.
Praha vyčlení na projekt modernizace základny 20 milionů korun. Už během příštího roku by se mělo výrazně zlepšit zázemí na Letišti Václava Havla. Dlouhodobě špatný technický stav základny by se pak měl komplexně změnit přibližně do dvou let.