Go to content
Naše Praha na Facebooku

Gambrinus

Fotbalové kluby z Prahy 10 těsně před začátkem ligy

Fotbalisté pražské Slavie porazili v sobotním posledním přípravném zápase před startem jarní části Gambrinus ligy na domácím trávníku tým Slovanu Bratislava 2:0. Fotbalisté Hradce Králové porazili v sobotním posledním přípravném zápase před startem jarní části Gambrinus ligy tým Bohemians 1905 1:0.

Načítaní obsahu...

Talentovaní zpěváci se mohou hlásit do Czechtalentu

Již pošestnácté byla vyhlášena soutěž Czechtalent Zlín. Mladí zpěváci a zpěvačky populární hudby mezi 15 až 25 lety tak mají možnost předvést, co umí. Nejúspěšnější z nich se zúčastní finálového klání poslední květnovou sobotu ve Velkém kině Zlín. Přihlášky spolu s audio či videonahrávkou mohou zájemci posílat do 31. března.

Víkendové pražské derby Klokanů Bohemians 1905 v Edenu se Spartou fanoušci příliš nepodpořili

Fotbalisté Sparty Praha zvítězili v sobotním utkání 14. kola Gambrinus ligy v pražském derby nad Bohemians 1905 1:0 a v tabulce znovu stáhli náskok vedoucí Plzně na devět bodů. Na stadionu v Edenu se jako jediný trefil sparťanský útočník Leonard Kweuke. Fanoušci klokanů svůj tým příliš nepodpořili - celkem zápas sledovalo necelých pět tisíc fanoušků osou celků.

Slavia by si za výkon ve druhém poločase výhru nezasloužila

Fotbalisté týmu 1. FK Příbram remizovali v sobotním utkání 14. kola I. ligy na domácím hřišti se Slavií Praha 1:1. Branku Příbrami dal v 7. minutě záložník Michal Klesa zblízka po centru Tomáše Borka, v 50. minutě vyrovnal Jakub Hora. Slavia by si za výkon ve druhém poločase výhru nezasloužila.

Petroušův debut: Fotbalisté Slavie prohráli doma, jejich krize trvá

Fotbalisté pražské Slavie prohráli v pátečním střetnutí 11. kola I. ligy na domácím trávníku v Synot Tip Areně pod vedením nového trenéra Michala Petrouše s lídrem tabulky Viktorií Plzeň 0:1. Gól dal v 17. minutě z penalty Jan Rezek, jehož předtím fauloval brankář Zlámal. Nový trenér Slavie Michal Petrouš, který ve středu převzal mužstvo po odstoupivším Karlu Jarolímovi, udělal z taktických i vynucených důvodů značné změny v sestavě.

Ovládnou Prahu 10 kvůli stadionu fotbaloví výtržníci?

Nedělní utkání 10. kola fotbalové Gambrinus ligy mezi Bohemians 1905 a Baníkem Ostrava bylo kvůli výtržnostem fanoušků v 17. minutě přerušeno za stavu 0:0. Po zhruba pěti minutách ale dal znovu sudí pokyn ke hře. Zasahovala policie a nad vršovickým Edenem kontroloval situaci vrtulník. Fanoušky doprovázeli na nádraží těžkooděnci, doprava byla opakovaně přerušena.

Fotbalisté Bohemians 1905 1:0 z Ústí body nepřivezli

Fotbalisté Ústí nad Labem porazili v nedělním utkání 7. kola Gambrinus ligy na hřišti v Teplicích Bohemians 1905 1:0, když se chvíli po přestávce trefil krásnou střelou do šibenice Zdeněk Volek. Ústí dalo na "domácím" stadionu první branku až ve čtvrtém utkání.

Fotbalisté Bohemians 1905 začali přípravu bez velkých změn

Fotbalisté Bohemians 1905 se ve vršovickém Ďolíčku sešli na prvním tréninku před novou sezonou, kouč Pavel Hoftych přitom nezaznamenal v kádru žádné výrazné změny. "Trénovat budeme především v Ďolíčku, kde bude také naše zázemí," vysvětlil Hoftych. Zápasy Gambrinus ligy budou hrát na stadionu Synot Tip Aréna v Edenu.

Karel Jarolím představil změny Slavie pro letní přípravu

Bez obránce Mateje Krajčíka i všech hráčů, kteří byli v týmu na hostování v průběhu jarní části sezony, zahájili fotbalisté Slavie Praha letní přípravu. Pod vedením staronového trenéra Karla Jarolíma se v Edenu představili první dvě posily - obránce Jiří Koubský a záložník Karol Kisel.

Víte, kolik lidí chodí do Prahy 10 na fotbal?

Hranici dvouset tisíc diváků v letošním ročníku Gambrinus ligy překonali fanoušci tří týmů - nejvíce z nich chodilo na mistrovskou Spartu Praha, druhá v tabulce návštěvnosti je Slavia Praha a třetí místo zaujímá Baník Ostrava. Naopak nejméně diváků letos chodilo na Bohemians Praha. Na dva fotbalové kluby z Prahy 10 chodí průměrně kolem 14 tisíc lidí.

Výhru Ostravy nad Bohemians 1905 zařídil útočník Varadi

Fotbalisté Bohemians 1905 prohráli v pondělní dohrávce 26. kola Gambrinus ligy doma s Baníkem Ostrava 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil v 37. minutě útočník Baníku Adam Varadi, díky kterému se Ostrava v tabulce bodově dotáhla na vedoucí Spartu Praha. Ve Vršovicích k vážnějším problémům s fanoušky nedošlo.

Baníkovci míří do Vršovic na Bohemku

Pondělní utkání 1. Gambrinus ligy mezi týmy Bohemians 1905 a FC Baník Ostrava na fotbalovém stadionu v pražských Vršovicích zaměstná stovky policistů v ulicích metropole. Vzhledem k pověsti ostravských rowdies se jeví jako rizikové, uvedla pro Mediafax mluvčí policie Ivana Ježková.

Radegast žádá zpřísnění definice Českého piva

Radegast požaduje zpřísnění podmínek pro používání chráněného zeměpisného označení České pivo. Oficiální žádost o změnu a výzva sládků tří pivovarů Plzeňského Prazdroje Žijeme českým pivem jsou reakcí na test deníku MF Dnes, který odhalil v některých pivech českých pivovarů nepovolenou přídatnou látku – chemický chmelový preparát tetrahop. Fanoušci českého piva se k výzvě mohou připojit na internetových stránkách.

„Jaro“ přišlo i na trávník ve vršovickém Ďolíčku

Tři fotbalové kluby FC Baník Ostrava, Bohemians 1905 i SK Kladno už mohou odehrát zápasy 22. kola Gambrinus ligy na svých stadionech, přestože nemají vyhřívané trávníky. „Jsme rádi, že i u klubů zvítězil rozumný pohled na fotbal, který se hraje pro lidi a můžeme se představit fanouškům v Ďolíčku. Proti Teplicím tak přijďte všichni do Vršovic,“ hlásí ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl.

Kauza fotbalistů Bohemians Praha a Olomouce – byla korupce?

Fotbaliaté Bohemians Praha vyhráli v sobotním utkání 20. kola Gambrinus ligy v Liberci 3:2. Svěřenci Jaromíra Jindráčka tak vybojovali po dobrém výkonu první tříbodový zisk na venkovním hřišti v této sezoně. Některým hostujícím hráčům však trochu zkalila radost z vítězství zpráva v deníku Aha, podle které vyšetřují kriminalisté Policie České republiky případ korupce.

Sanitka jezdila po fotbalovém Edenu a vozila hráče

Fotbalová Slavia Praha podala protest proti výkonu rozhodčího Miroslava Zelinky v zápase s Teplicemi. Předmětem je faul Milana Matuly na Petra Jandu, který měl být podle mínění klubu potrestán červenou kartou, informuje Slavie. Ta tvrdí, že faul Milana Matuly na Petra Jandu měl být potrestán červenou kartou. Pak by úřadující mistr hrál v početní převaze a průběh zápasu tak byl zásadně ovlivněn.

Trenér Slavie Jarolím: Brankový rozdíl měl být vyšší

Mizerná koncovka slávistických útočníků a skoro tragický výkon budějovické obrany - v takovém znamení byla pondělní dohrávka 18. kola Gambrinus ligy v Edenu, kde Slavia Praha přestřílela České Budějovice 3:2. Trenér Slavie Karel Jarolím po zápase přiznal, že brankový rozdíl měl být mnohem vyšší.

Z Vršovic až na Letnou – pikantní cesty ex-kapitána Slavie

Dvaatřicetiletý český obránce tureckého klubu Ankaragücü Erich Brabec, bývalý kapitán Slavie a tvář gigantické kampaně „Poslouchej kapitána“ klubu z Edenu, se stal hráčem AC Sparta Praha. S tou podepsal smlouvu na dva a půl roku, klubové vedení to oznámilo na tiskové konferenci 29. ledna. Brabec bude nastupovat za Spartu v dresu s číslem 21.

Bohemians 1905 odstartovala zimní přípravu

Prvoligovým fotbalistům Bohemians 1905, jedenáctému mužstvu Gambrinus ligy, skončila třítýdenní dovolená a hráči se v pondělí opět hlásili ve vršovické kabině. Na srazu se objevili také navrátilci z hostování Bálek, Kotyza a Moravec či defenzivní záložník Amadou Cissé, informovaly stránky klubu.

Střížkovští ani z Plzně nevezou úspěch

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli v sobotním utkání 15. kola Gambrinus ligy nad střížkovskými Bohemians Praha 3:2. Domácí šli do vedení ve 3. minutě, v deseti hráčích pak dokázali ve druhé půli vstřelit druhý gól, po vyloučení brankáře Daňka sice hosté v závěru vyrovnali, Plzeň přesto ještě vyhrála.

Slavia si přivezla z Jablonce jenom bod

Fotbalisté Jablonce remizovali v sobotním utkání 15. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti s pražskou Slavií 1:1. Severočechy dostal do vedení přesnou ranou z přímého volného kopu Tomáš Čížek, na jeho trefu odpověděl po půlhodině hry slávistický útočník Riste Naumov.

Bohemians 1905: na sedmý pokus vítězství

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v nedělním utkání 14. kola Gambrinus ligy Příbram 1:0 a po šesti zápasech bez výhry se radují z tříbodového zisku. Týmu kouče Pavla Hoftycha zajistil vítězství Jiří Kaufman, který se ve 32. minutě krásně trefil z přímého kopu.

Exkurze do Radegastu přilákaly rekordní počty turistů

Návštěva pivovaru Radegast, ve kterém se vaří nejoblíbenější moravské pivo, láká stále víc. Navzdory oslabení turistického ruchu díky hospodářské krizi narostl počet turistů meziročně o 12 %, od ledna letošního roku navštívilo Nošovice více než 7,5 tisice lidí.

Vršovické debry přineslo nádhernou podívanou

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v sobotním zápase 9. kola Gambrinus ligy doma se Slavií Praha 1:1. Oba góly padly až ve druhém poločase, nejprve se trefil v 63. minutě z přísné penalty Belaid, za domácí ale vyrovnal o šest minut později Štohanzl. Vyprodaný stadion, přímý televizný přenos i komentátoři a sportovní novináři hlásí vynikající fotbal.

Prahu 10 čeká „nálet“ fanoušků Baníku

Standardní opatření přijala na pondělní odpoledne pražská policie, která se připravuje na příjezd fanoušků ostravského Baníku k podvečernímu utkání se Slavií. Agenturu Mediafax o tom informovala mluvčí policistů Andrea Zoulová.

Co slyšel záložník Bohemians 1905 z lavičky

Smolný zápas prožili v sobotu v rámci 6. kola Gambrinus ligy fotbalisté Mladé Boleslavi. Na domácí půdě ve druhém poločase hosty z Bohemians 1905 výrazně přehrávali, gólu se však nedočkali, naopak v nastavení využil hrubky domácích Štohanzl a zařídil Pražanům tříbodový zisk.

Bohemians Praha ze Střížkova slaví první výhru

Fotbalisté Bohemians Praha porazili v nedělním zápase 6. kola Gambrinus ligy Slovan Liberec 2:1 a připsali si tak vůbec první letošní ligové body. Naopak trápení severočeského klubu se po zklamání v pohárové Evropě přeneslo i do domácí soutěže.

Olomouc se připravuje na Baník

Hanácká metropole se připravuje na nedělní fotbalový zápas Gambrinus ligy mezi celky SK Sigma Olomouc a FC Baník Ostrava. Utkání se bude konat v Olomouci na Andrově stadionu 2. srpna od 17 hodin. Policie je vyhodnotila jako rizikové, a proto bude v pohotovosti.

Těší se Vitali Trubila do Vršovic?

Třetí letní posilou Slavie je Vitali Trubila. Slavia doladila smluvní podmínky s Mostem a příchodu běloruského záložníka do Edenu tak už nic nebrání. „S Vitalijem jsme se dohodli na čtyřletém kontraktu. Věříme, že hráč tohoto typu nám může pomoci nejenom v lize, ale i v evropských pohárech,“ uvedl generální ředitel Slavie Petr Doležal.

Fotbalisté Slavie ještě neví, jak přesně budou slavit

Fotbalisté Slavie Praha vyhráli v pondělním utkání 28. kola Gambrinus ligy na Žižkově 3:1 a obhájili mistrovský titul. Samotní hráči hned spustili velké oslavy, které budou pokračovat přes celý večer a noc, podrobnosti ale zatím slávisté neznali. "Je to paráda. Zopakovat titul je ještě lepší, než vyhrát poprvé. Obhájit titul je skvělé. Ještě ale nevím, jak budeme slavit," řekl obránce Marek Suchý.

Vršovická Slávie se ocitla krůček od titulu

Fotbalová Slavia z Prahy 10 je krůček, zřejmě dokonce malý krůčíček, od prvoligového titulu českého fotbalového mistra. Po několika neúspěšných zápasech se fotbalisté Slavie v utkání 27. kola Gambrinus ligy dokázali střelecky prosadit a po dvou trefách Pavla Fořta porazili České Budějovice 2:0. V Praze 10 patří fotbal zřejmě na vrchol popularity masových sportů, kromě prvoligové Slavie v Edenu, která značně dominuje české lize, je zde navíc silná fanouškovská základna vršovických Bohemians.

O vítězství v Czechtalentu se utká 12 zpěváků

V sobotu 18. dubna se ve zlínském Golem Gambrinus Clubu konalo semifinále Aha! Czechtalentu 2009. Sjelo se tam 25 talentovaných zpěvaček a šest zpěváků z celé České republiky a ze Slovenska. Do finále, které se uskuteční 29. května ve Velkém kině Zlín, nakonec postoupili 4 chlapci a 8 děvčat. Divokou kartou Aha! – tedy zpěvačkou, která dostala od čtenářů Aha! nejvíc hlasů, se stala čtyřiadvacetiletá pedagožka Pavlína Rainová z Prahy.

Czechtalent Zlín 2009 startuje už v sobotu!

Téměř 260 videonahrávek přijali organizátoři čtrnáctého ročníku soutěže pro mladé zpěváky a zpěvačky populární hudby Aha! Czechtalent Zlín 2009. Soutěž byla vyhlášena 1. února, uzávěrka přihlášek byla stanovena na konec března. Své přihlášky poslalo letos 178 děvčat a 80 chlapců z České republiky i ze sousedního Slovenska. Semifinále soutěže odstartuje v sobotu 18. dubna ve 13.00 ve zlínském Golem Gambrinus klubu.

Do Vršovic přijedou Baníkovci. Co radnice a kluby?

Složky bezpečnostní i vršovická radnice, stejně jako oba kluby, se připravují na pondělní utkání ve Vršovicích mezi Slavií a ostravským Baníkem. Oba kluby přijaly soubor bezpečnostních opatření pro utkání 19. kola Gambrinus ligy. „Ve spolupráci s Policií ČR i Městskou policií podnikáme konkrétní kroky, aby byla maximálně zajištěna bezpečnost lidí i jejich majetku v okolí stadionu, pokud by se chování některých fanoušků vymklo standardům slušného fandění," uvedl starosta Vladislav Lipovský. Utkání se odehraje v pondělí 9. března od 17:15 v pražském Edenu.

Praha 10 kožich Praze 9 nevyprášila

V neděli 1. března čeká Slavii z Prahy 10 první jarní derby. V rámci 18. kola Gambrinus ligy zavítá na hřiště Viktorie Žižkov, kde se střetne s Bohemians Praha z Prahy 9. AKTUALIZOVÁNO: výsledek derby 0.0 - ani drtivá převaha vítězství nepřinesla.

Zlínský festival Busfest – nasedni a bav se!

Netradiční, ojedinělý a originální festival s názvem Busfest se uskutečnil ve středu 11. února ve Zlíně. Tento festival organizovaný studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně probíhal ve zlínských trolejbusech.

V neděli v podzimní sezóně v Edenu naposled

V neděli 23. listopadu přivítá Slavia v Edenu Teplice. Výkop je ve 20 hodin. Nedělní utkání 15. kola Gambrinus ligy bude posledním ligovým domácím zápasem v podzimní sezóně. Sedm ligových zápasů v Edenu, sedm vítězství, dvacet jedna bodů, dvacet vstřelených branek a jenom dvě inkasované. Taková je zatím podzimní bilance Slavie na novém stadionu.

Slavia kritizuje Českou televizi, Aston Villu vysílá Nova Sport

Placená televizní stanice Nova Sport získala vysílací práva na úvodní zápas Slavie Praha ve Vršovicích v Praze 10 v Poháru UEFA proti anglické Aston Ville. To potvrdil koordinátor stanice Nova Sport (dříve Galaxie Sport) Michal Klouda. SK Slavia zveřejnila také své stanovisko (jejich kompletní text najdete dole) ke sportovní redakci České televize.

Arakain a Nine Inch Nails přispěli do rozpočtu P10

Praha 10 ukončila bilancování příjmů z místních poplatků a za uplynulý rok. „Celkové plnění příjmů v návaznosti na schválený rozpočet dosáhlo 129 procent s částkou 34 miliónů korun,“ uvedl místostarosta Antonín Weinert (ČSSD). V rozpočtu se objevily sumy i díky koncertům Arakain nebo Nine Inch Nails v Praze 10.