Počasí
Praha 14 °C Středa, 22. září 2021, Svátek má Darina
Go to content

Přijďte na mezinárodní festival ilustrace LUSTR

LUSTR festival je mezinárodní přehlídka té nejčerstvější volné ilustrace a od loňského ročníku i komiksu. Zvětšit

Podrobnosti akce

Datum konání:
23.09.2021 od 08:00 - 29.09.2021 do 08:00

Cena: ZDARMA

Místo: Kampus Hybernská,
Praha

Web:

LUSTR festival je mezinárodní přehlídka té nejčerstvější volné ilustrace a od loňského ročníku i komiksu. Těšit se můžete n více než 50 mladých vystavujících z celého světa, přednášky, workshopy, festivalový obchod, občerstvení, hudba, program pro děti. 7 dní plné ilustrace, inspirace a zábavy.
Během festivalu vystoupí také Maru Aguzzi, ředitelka festivalu Gran Salón Mexico, která do Prahy přiveze výběr toho nejlepšího z mexické scény.

První výstava letošního ročníku nese název Zmar a představí řadu známých ilustrátorů a komiksových kreslířů, které lze již dnes považovat za etablované autory a stálice tuzemské i mezinárodní scény. Mnozí z nich už byli na festivalu k vidění také v minulosti. Výstava se tematicky vztahuje především k aktuálnímu dění a přinese práce vzniklé během období pandemie koronaviru.
Druhá část výstavního programu ponese název Showcase mladých talentů a stejně jako loni půjde o volnou přehlídku padesáti mladých ilustrátorů, kteří na Lustru ještě nevystavovali. Výběr prací se speciálně zaměří na jejich tvorbu z posledního roku.

Mapa

50.0870615 14.4298688