Počasí
Praha 11 °C Čtvrtek, 01. června 2023, Svátek má Laura
Go to content
Naše Praha na Facebooku

Letní radovánky na Loučeni

101591_secondary_0_img_6585 Zvětšit
101591_secondary_0_img_6585

Podrobnosti akce

Datum konání:
01.07.2023 od 08:51 - 31.08.2023 do 08:51

Cena: ZDARMA

Místo: Zámek Loučeň

Web: https://www.zamekloucen.cz/

Vhodné pro kočárek: ANO

Občerstvení v místě: ANO

Brány zámeckého parku na Loučeni budou otevřeny pro malé i velké po celé léto každý den v týdnu. Navštívit můžete jak největší Labyrintárium v Evropě, zámek s jeho kostýmovanými prohlídkami, tak speciální akce. Na ubytované v zámku či zámeckém hotelu čeká přírodní koupací jezírko. V červenci se zapojí zámek na Loučeni již poněkolikáté do Mezinárodního dne turistiky naboso. A to v sobotu 29.července tohoto roku. Odložit můžete své boty a s nimi i stud a vyzkoušet nový životní styl a jinou formu zdravého pohybu – turistiku naboso. Druhá polovina léta, tedy celý srpen, bude patřit na zámku dětem a Českému pohádkovému létu. Letní sezonu uzavřou na zámku Loučeň Hrado-zámeckou nocí, při které zažijete zámek jinak – jako vždy NONSTOP. A to s celonočním koktejlem těch nejlepších zámeckých prohlídek ze zámecké nabídky. Každou hodinu po setmění proběhne rovněž světelná show.„Mezinárodní den turistiky naboso je zařazen do akcí IVV – Internationaler Volkssportverband, což je mezinárodní organizace pro lidový sport, tak zvaně nevýkonnostní, odpočinkový, nenáročný, cenově dostupný sport, bez omezení věku či výkonnosti. Vhodná aktivita je to i pro zrakově postižené, a to jak z důvodů hmatových prožitků, tak z hlediska nácviku prostorové orientace a samostatného pohybu. Po celý den platí do areálu běžné vstupné, uvádí Ing. Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „Vedle harmonogramu akce, bude k dispozici po celý den možnost vyrobit si jednoduchou ozdobu nohou. Návštěvníci mohu objevovat bosé boty či kořenový koberec. V obří noze – palisádovém bludišti č. 6 poznají tajemství reflexní terapie. Vyzkoušet si mohou obratnost svých nohou v bosé dílně, užít si chůzi ve střepech či případně i malování na nohy či se projít po hmatovém chodníčku, kuličkovém hřišti. Připraveny budou samozřejmě i naše kostýmované prohlídky zámku,“ dodává Kateřina Šrámková.

Mezinárodní den turistiky naboso – sobota 29. července 2023Program:

• 11 – 13 h – Bosá vycházka 2 km naboso po zámeckém parku; těsně navazuje chůze poslepu pískovcovým labyrintem;

• 13 – 13,30 h – naboso a poslepu pískovcovým labyrintem;

• 13,30 – 14 h – bosý běžecký závod pro děti u stánku TuristikyNaboso;

• 14 – 15 h – Přednáška o chození

• 15,30 – 16,30 h – bosá prohlídka zámku s hmatovým překvapením;

• 17,00 – chůze ve žhavém uhlí; kuličkové hřiště.

České pohádkové léto – 1.- 26. srpna 2023V srpnu bude již tradičně patřit zámecký park zejména dětem. Letošní téma Českého pohádkového léta je „Dětství v době Karla IV". Po celý srpen v úterý, středu, čtvrtek a sobotu se můžete těšit na rytířské turnaje, dovednosti a scénky. Přesunete se do časů mladého kralevice Karla v roce 700. výročí jeho odchodu na výchovu do Francie. Děti si vyzkouší, jaké to je stát se pážetem a plnit úkoly k získání dovedností nutných ke splnění všech rytířských ctnosti, bez jejichž zvládnutí nemohl být žádný chlapec pasován na rytíře.

Hradozámecká noc – 26. srpna 2023Letní zámeckou sezonu uzavře maratón speciálních prohlídek až do svítání, světelná a hudební show a další zábava. Stalo se již tradicí, že se na Hradozámeckou noc mnozí vydávají na hrady a zámky, aby si užili krásný letní večer. K tomuto zvyku se tradičně přidává i zámek Loučeň, a to NONSTOP až do rána. Milovníci netradičních zážitků a humoru se mohou těšit na kostýmovanou prohlídku s paní kněžnou, princem, komorníkem Jeho jasnosti, Bílou paní a dalšími postavami loučeňské knížecí domácnosti. Milovníci klasiky a odborných výkladů si určitě zvolí jeden ze zámeckých speciálů pana kastelána, který zná na zámku každý centimetr a o všem umí poutavě vyprávět. Zámek každou hodinu rozráží krásná světla a podmanivá hudba světelné a hudební show.Prohlídky zámku NONSTOP až do rána program:

16.30 Klasická prohlídka

17.00 Dětská prohlídka

17.30 Čokoládová prohlídka

18.00 Aristokra­tická prohlídka

18.30 Aristokra­tická prohlídka

19.00 Večerníček s kněžnou Marií – dětská

19.30 Aristokra­tická prohlídka

20.00 Prohlídka s Bílou paní – dětská

20.30 Aristokra­tická prohlídka

21.00 Kastelánská prohlídka

21.30 Čokoládová prohlídka

22.00 Prohlídka s Bílou paní – dětská

22.30 Speciální prohlídka „Celým zámkem od půdy až po sklep“

23.00 Speciální prohlídka „Celým zámkem od půdy až po sklep“

23.30 Prohlídka s Bílou paní – dospělácká

00.00 Půlnoční prohlídka

01.00 Speciální prohlídka " Za tajemstvími loučeňského zámku"

02.00 Prohlídka s komorníkem

03.00 Astronomická prohlídka

04.00 Kastelánská prohlídka

05.00 Poslední prohlídka, než slunce pohlédne na nový denPro ty, co nepospíchají domů, nebo si prostě Hradozámeckou noc chtějí užít se vším všudy, má zámek dobrou zprávu. Stejně jako v minulých ročnících, tak i letos můžete využít možnost přespání ve vlastním stanu. Poplatek za stan je 100 Kč/stan + 50 Kč/osoba.