· Linka číslo 1 v trase Staroměstská – Vítkov – Staroměstská,
· Linka číslo 2 v trase Staroměstská – Troja – Staroměstská,
· Linka číslo 3 v trase Staroměstská – Muzeum – Vyšehrad – Staroměstská,
· Linka číslo 4 v trase Staroměstská – Hradčanské náměstí – Staroměstská,
· Linka číslo 5 v trase Staroměstská – Malostranské náměstí – Staroměstská,
· Linka číslo 6 v trase Staroměstská – Letecké muzeum – Zámek Ctěnice (pouze vybrané spoje) – Staroměstská,
· Linka číslo 7 v trase Staroměstská – Muzejní – Staroměstská,
· Linka číslo 8 v trase Staroměstská – Dejvická – Obora Hvězda (pouze vybrané spoje) – Staroměstská,
· Linka číslo 9 v trase Staroměstská – Výtoň – I. P. Pavlova – Florenc – Staroměstská,
· Linka číslo 10 v trase Smíchovské nádraží – MeetFactory – Smíchovské nádraží
První spoje zvláštních linek odjíždějí ze zastávky Staroměstská v 18.30 hodin a ze zastávky Smíchovské nádraží v 18.50 hodin. Poslední spoje zvláštních linek odjíždějí ze Staroměstské v 1.00 hodinu s výjimkou posledního spoje linky číslo 6, který odjíždí již v 0.40 hodin. Provoz linky číslo 10 končí posledním spojem s odjezdem v 1.05 hodin ze Smíchovského nádraží.
Linky číslo 4, 7 a 9 jsou v provozu v intervalu 5 minut, linky číslo 1, 3, 2 a 5 v intervalu 7 – 8 minut, linky číslo 6 a 8 v intervalu 10 minut, přičemž u linky číslo 6 zajíždí do Ctěnic a u linky číslo 8 k Oboře Hvězda pouze každý druhý spoj, tedy v intervalu 20 minut. Linka číslo 10 je v intervalu 15 minut. Všechny spoje na všech linkách jsou zajištěny nízkopodlažními autobusy.
Zvláštní autobusové linky přepraví účastníky muzejní noci tradičně zdarma.
Tramvajová linka číslo 17 je od 18.15 hodin do ukončení denního provozu v úseku Čechův most – Staroměstská obousměrně odkloněna přes zastávku Malostranská.
Na všech nočních tramvajových linkách je posílena přepravní kapacita.
Provoz metra je prodloužen přibližně do 1.00 hodiny a provoz parkovišť P+R je prodloužen přibližně do 2.00 hodin.
Na telefonní informační linku 296 19 18 17 se cestující mohou dovolat až do 1 hodiny po půlnoci.
Z důvodu konání akce je přibližně od 18.15 hodin do přibližně 1.00 hodiny z ulic 17. listopadu (úsek Kaprova – Pařížská) a Dvořákovo nábřeží (úsek náměstí Curieových – Na Rejdišti), včetně spojovacích ulic Na Rejdišti a Břehová, vyloučena individuální automobilová doprava. Objízdná trasa je vedena přes Mánesův most, Klárov a nábřeží Edvarda Beneše.