Muzeum připravilo i doprovodný program - workshopy výroby loutek a komentované prohlídky s autory. Výstava v domě U Zlatého prstenu potrvá do 31. ledna. Výstavu najdete na adrese Týnská 6 na Starém Městě, hned za Týnským chrámem.
Nebylo jen pro děti
Zakladatelem divadlo Říše loutek byl Vojtěch Sucharda. Přesně 26. září 1920 se poprvé rozhrnula opona a loutky sochaře Vojty Suchardy v dekoracích Anny Suchardové-Brichové zahrály pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký. A pak se hrálo každou sobotu a neděli. Nové divadlo se jmenovalo Divadélko V říši loutek v Bubenči a sídlilo ve zrušené školní kapli v Korunovační ulici. Hrálo se nejen pro děti, ale i pro dospělé.
Divadlo ve stylu art deco
Do nového působiště v Žatecké ulici do nového objektu Městské knihovny Praha se se soubor přestěhoval na podzim 1928 a pod názvem Umělecká scéna Říše loutek se stal reprezentativní městskou loutkovou scénou. Divadelní prostory vytvořil arch. František Roith ve stylu art deco, s velkoryse vyřešeným zákulisím a scénou bohatě vybavenou všemožným technickými zařízením. I Říše loutek stojí za tím, že Česko je loutkářskou velmocí a tradice našeho lidového loutkářství je zapsána v seznamu kulturního dědictví UNESCO.