„Praha s majiteli o výkupní ceně jedná. Jednání potrvají do poloviny roku,“ sdělil pražský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09). Nynější vlastník nabídl městu odprodej za 117 milionů korun, město, které si v roce 2017 nechalo udělat posudek hovoří o 67 milionech. Jaká by byla hodnota nádraží v dnešních cenách není zatím určeno.
„Praha může vykupovat majetek jen za cenu v místě obvyklou, takže se musíme držet znaleckých posudků," uvedl Chabr. Doufá, že dojde k dohodě. Kdyby ne připadá v úvahu vyvlastnění. „Osobně se mi vyvlastnění příčí a nejsem pro,“ řekl Chabr. Předseda zastupitelů Spojených sil Jiří Pospíšil (TOP 09) se vyvlastnění nevyhýbá. „Politickým řešením není koukat se dalších dvacet let na rozpadající se nádraží. Vyvlastnění je ve veřejném zájmu,“ řekl. Pro vykoupení je i Praha 2, na jejímž území nádraží leží.
Objekt by mohl sloužit pro umístění 20 obřích pláten Slovanské epopeje, případně i k jiným aktivitám. Jak by šlo nádraží využít v tuto chvíli zkoumá Institut plánování a rozvoje (IPR). Nepojme-li Slovanskou epopej, mohou tu vzniknout i byty a kanceláře k pronájmu připustil Chabr.
Nádraží se zbavily přes protesty veřejnosti České dráhy za cca 45 milionů korun v roce 2007, když už dlouho před tím nechala nádraží chátrat. Podobné postupy prožily i další nádražní budovy, například dlouhodobě vyhodnocované nádraží v Bystřici u Benešova je dnes také blízko devastaci.