Cílem měření je zjištění odezvy přechodových desek mezi starou a novou konstrukcí Hlávkova mostu. Stará konstrukce pochází z počátku 20. století (cca 1914), nová konstrukce k ní byla přistavěna v 60. letech 20. století. Obě konstrukce jsou v příčném směru spojeny přechodovými deskami. Jedná se o železobetonové prefabrikáty, působící jako prosté nosníky. Rozpětí desek je cca 3,0 m (kolísá mezi hodnotami cca 2,9 – 3,1 m), skladebná délka desek je 2,0 m. Předpokládáme, že na konstrukci se nachází cca 200 ks těchto desek.
Zatížením desek bude tramvajová souprava a naložené nákladní vozidlo. Při měření bude vyloučena tramvajová doprava na mostě.
Měření bude probíhat pomocí snímačů ze spodní strany desek z prostoru pod mostem (v inundační části na ostrově Štvanice), příp. z prostoru revizní lávky v místě potrubních vedení.
Částečné omezení dopravy:
od soboty 9. 12. 2017; 8,00 hod do neděle 10. 12. 2017; 15,00 hod
Způsob uzavírky:
tramvajový pás - úplná uzavírka v obou směrech
automobilová doprava – uzavírka levých pruhů v obou směrech, pravé pruhy zůstávají volné, bez omezení